Bitcoin Göründüğünden Daha Mı Ucuz? Analist Değerlendirdi!

0
Bitcoin Göründüğünden Daha Mı Ucuz? Analist Değerlendirdi!

Fidelity’nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, 20.000 dolar seviyesine yakın mücadele veren lider kripto varlığı Bitcoin (BTC) hakkında görüşlerini paylaştı.

Timmer, 126.000 Twitter takipçisine, Bitcoin fiyat-kazanç oranı (Price–earnings ratio) göz önüne alındığında, BTC’nin şu anda önemli ölçüde düşük değerde olduğunu söyledi. F/K oranı bir hisse senedinin elde ettiği kâra göre fiyatını ölçme amacıyla kullanılan bir değerleme oranıdır. Analist, bir şirketin kazançlarını Bitcoin ağındaki kullanıcı sayısıyla karşılaştırdı.

“BTC göründüğünden daha mı ucuz? Fiyat/ağ oranı olarak BTC için basit bir “fiyat-kazanç oranı” metriğini göz önüne alırsak, BTC fiyatı yalnızca 2020’nin sonlarına geri dönmüş olsa bile, bu oran 2017 ve 2013 seviyelerine geri dönmüştür. Değerleme genellikle fiyattan daha önemlidir.”

bitcoin fiyat analizi

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, benzer şekilde Timmer, sıfırdan farklı bakiyeye sahip Bitcoin adreslerinin sayısını BTC fiyatıyla kıyaslayan bir metriğe de dikkat çekti. Bitcoin tarihsel olarak, fiyat talep eğrisinin üstünde ve altında yer almış görünüyor.

“Bunu vurgulamanın bir başka yolu, Bitcoin’in sıfırdan farklı bakiyeye sahip adreslerini fiyatla birlikte değerlendirmektir. Fiyat şimdi ağ eğrisinin altında.”

bitcoin btc dominans

Makro analist tahmini yaparken, coin’lerin dokunulmadan kaldığı ortalama gün sayısını ölçen Bitcoin’in uyku hali akışını da (Dormancy Flow indikatörü) inceledi. Timmer’ın paylaştığı grafiğe bakıldığında, Bitcoin’in uyku hali akışı, BTC parabolik rallilere çıkmadan önce yer alan ve on yıldan fazla bir süredir görülmeyen seviyelerde.

“Bir sonraki grafik, Bitcoin’in teknik olarak ne kadar aşırı satıldığını gösteriyor. Glassnode’un uyku hali akış göstergesi artık 2011’den beri görülmeyen seviyelere ulaştı.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın