Bitcoin Gold 51 Saldırısına Uğradı

Bitcoin’in altyapısını kullanan Bitcoin Gold para birimi yüzde 51 saldırısına uğradı. Bilgisayar korsanları, Binance kripto para borsası aracılığıyla çift harcama yapmayı ve para çekmeyi başardı.

Zararın miktarı 7.167 BTG (yaklaşık 84.7 bin Dolar) idi. Saldırı, Vertcoin kripto para biriminin önde gelen geliştiricisi James Lovejoy tarafından keşfedildi. Dijital varlığın değeri saldırıdan sonra önemli ölçüde arttı.

 Yüzde 51 Saldırısı Ne?

%51 saldırısı, bir yada birden fazla madencinin ağın yüzde 50’sinden fazlasını kontrol etmesi durumuna denir. Böylece saldırganlar ağın kontrolünü ele geçirir ve çift harcama yapabilir, işlemleri geri alabilirler. Ayrıntılı bilgi için bağlantıya tıklayınız.

Bitcoin Gold’un Değeri Artıyor

Bitcoin Gold kripto para biriminin değeri düşmedi, yüzde 51 saldırısından sonra %19’dan fazla arttı. BTG değeri şu anda büyümeye devam ediyor. Dijital varlık, CoinMarketCap derecelendirmesine göre 34. sırada yer alıyor. Kripto para birimi 12.19 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.