Bitcoin Geliştiricilerinden Şok Meme Coin Yorumu: “Yasaklayabiliriz!”

Bitcoin blok zinciri üzerinde çalışan meme coin ‘ler, blok zincirin kodlayıcıları/doğrulayıcılarının yoğun eleştirisi altında. Bazı kaynaklar bu durumun varlıkların “ağdan kaldırılacak” kadar ileriye gidebileceğinibelirtti.

Bu eleştiri, PEPE gibi Bitcoin tabanlı meme coin’lerin yol açtığı güçlü ağ aktivitesi nedeniyle geçen Mayıs ayında blok zinciri gaz fiyatlarında yaşanan büyük dalgalanmanın ardından geldi. Haberin basında yer almasıyla birlikte PEPE fiyatı %6’dan fazla geriledi.

Bu durum bir noktada Bitcoin blok zincirinde büyük bir tıkanıklığa yol açarken, kripto para borsası Binance’i para çekme işlemlerini durdurmaya zorladı. BTC savunucuları ve kodlayıcıları, PEPE gibi meme coinler için gelecekteki herhangi bir çılgın ticaretin, BTC’nin ödemeler için veya bir değer deposu olarak kullanımını bozarken ağı tıkayacağını düşüncesinde.

Bitcoin kodlayıcıları, spam filtresi olarak çalışacak ve meme coin işlemlerini engelleyecek bir yazılım kullanmayı düşünüyor. Bloomberg’e konuşan geliştirici Ali Sherief şu yorumu yaptı.

Sistemin kötüye kullanıldığını düşünüyorum. Bitcoin hiçbir zaman meme coinler için bir temel katman olarak tasarlanmadı. Değersiz tokenlar, Bitcoin ağının eşler arası dijital para birimi olarak sorunsuz ve normal kullanımını tehdit ediyor.

Bununla birlikte, BTC blok zincirinin çok sayıda NFT, meme coin ve diğer dijital koleksiyonları barındırmasına olanak tanıyan BRC20 standardı üzerinde çalışanlar da Bitcoin Ordinals’ı savunmaya başladı.

Geliştirici Casey Rodarmor, kullanıcıların Bitcoin’in en küçük birimi olan Satoshis üzerine resim, video ve metin gibi dijital içerikler yazmasına olanak tanıyan Ordinals’i tanıtmıştı. Daha sonra, BRC-20’nin geliştirilmesi büyük bir meme coin patlamasına yol açtı. Şu anda blok zinciri, toplam piyasa değeri kabaca 500 milyon dolara yakın olan 25.000 meme coin’e ev sahipliği yapmaktadır.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.