“Bitcoin Geleceği Şekillendirecek Bir Hediye”

0

WeWork Güney Afrika’nın genel müdürü ve bilgisayar uzmanı Stafford Masie, Bitcoin’in (BTC) insanlığın teknolojik olarak aldığı en büyük armağan olduğunu ve insanlığı tüm teknolojik gelişmelerden daha çok değiştireceğini belirtti.

Google Afrika’nın eski CEO’su Masie, 16 Ekim’de düzenlenen SingularityU Güney Afrika Zirvesi’ndeki açılış konuşmasında Bitcoin ile ilgili fikirlerini dile getirdi.

Masie, 25 yıldan fazla bir süredir Bilişim Teknolojileri endüstrisinde yer almakta olup Telkom, Dimension Data, Novell ve Google gibi şirketler ile yakın bir şekilde çalışmaktadır. Söz konusu konuşmasında Masie “İnsanlığın geleceğini yeniden şekillendirme” başlıklı bir sunum yaptı.

Masie, kripto cüzdanların yanlış anlaşılmasına ve karmaşık bulunmasına rağmen, küresel ticarette devrim yapacağına inanıyor. Masie sözlerine şöyle devam etti:

“Üçüncü ekonomi, insanların elektronik formatta değer veya nakit dağıtımına erişimi olmayan ekonomilerdir. […] Çin’in merkez kıyısı Şangay’ın iki saat dışında yaşayanları düşünün. Bitcoin’i, senin benim hayal edemeyeceğimiz bir şekilde kullanacak ve mevcut uluslararası işlem çerçevelerinin dışına çıkacaklar.”

Masie ayrıca Bitcoin hakkındaki temel yanılgılar hakkında da fikirlerini paylaştı. Bitcoin’in hack saldırısına uğrayabilirliği ile ilgili, saldırıya uğrayabileceklerin ”Bitcoin değil, borsalar” olduğunu vurguladı. Masie ek olarak yükselişte olan teknoloji şirketlerine de değindi:

“Apple, Amazon, Alphabet, Facebook ve Microsoft’un toplam net varlık değeri, S&P 500 listesindeki şirketlerin toplamının değerine eşit oluyor ve bu olağanüstü bir şey çünkü, tarih boyunca zenginliğin bir noktada böyle bir toplanışını hiç görmedik. Bu şirketlerin toplam değeri, bazı ülkelerin gayri safi yurt içi hasılasına denk düşüyor.”

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın