“Bitcoin Geleceği Şekillendirecek Bir Hediye”

WeWork Güney Afrika’nın genel müdürü ve bilgisayar uzmanı Stafford Masie, Bitcoin’in (BTC) insanlığın teknolojik olarak aldığı en büyük armağan olduğunu ve insanlığı tüm teknolojik gelişmelerden daha çok değiştireceğini belirtti.

Google Afrika’nın eski CEO’su Masie, 16 Ekim’de düzenlenen SingularityU Güney Afrika Zirvesi’ndeki açılış konuşmasında Bitcoin ile ilgili fikirlerini dile getirdi.

Masie, 25 yıldan fazla bir süredir Bilişim Teknolojileri endüstrisinde yer almakta olup Telkom, Dimension Data, Novell ve Google gibi şirketler ile yakın bir şekilde çalışmaktadır. Söz konusu konuşmasında Masie “İnsanlığın geleceğini yeniden şekillendirme” başlıklı bir sunum yaptı.

Masie, kripto cüzdanların yanlış anlaşılmasına ve karmaşık bulunmasına rağmen, küresel ticarette devrim yapacağına inanıyor. Masie sözlerine şöyle devam etti:

“Üçüncü ekonomi, insanların elektronik formatta değer veya nakit dağıtımına erişimi olmayan ekonomilerdir. […] Çin’in merkez kıyısı Şangay’ın iki saat dışında yaşayanları düşünün. Bitcoin’i, senin benim hayal edemeyeceğimiz bir şekilde kullanacak ve mevcut uluslararası işlem çerçevelerinin dışına çıkacaklar.”

Masie ayrıca Bitcoin hakkındaki temel yanılgılar hakkında da fikirlerini paylaştı. Bitcoin’in hack saldırısına uğrayabilirliği ile ilgili, saldırıya uğrayabileceklerin ”Bitcoin değil, borsalar” olduğunu vurguladı. Masie ek olarak yükselişte olan teknoloji şirketlerine de değindi:

“Apple, Amazon, Alphabet, Facebook ve Microsoft’un toplam net varlık değeri, S&P 500 listesindeki şirketlerin toplamının değerine eşit oluyor ve bu olağanüstü bir şey çünkü, tarih boyunca zenginliğin bir noktada böyle bir toplanışını hiç görmedik. Bu şirketlerin toplam değeri, bazı ülkelerin gayri safi yurt içi hasılasına denk düşüyor.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.