Bitcoin Fiyatının Yeni Rekoruyla, XRP’de Yükselişe Geçti! Sırada Ne Var?

Bitcoin fiyatı, 20.000 dolar’ın üzerindeki önemli bir direnç seviyesini kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Başlıca altcoin’ler Bitcoin‘i takip etti, XRP fiyatı nihayet etkileyici bir günlük ralli için harekete geçti. XRP fiyatı şu anda yaklaşık 0.56 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Dün Ripple’ın token’ı olan XRP fiyatında 0.45 dolar’ın altında kötü bir düşüş gördük. Fiyat 0.4352 dolar’a kadar düşüş yaşadı ve son zamanlarda yeni bir artışa başladı. Boğalar kripto pazarını ele geçirdi ve XRP, 0.50 dolar’lık direnç seviyesinin üzerine çıktı. Yukarı doğru hareket, fiyatın %30’un üzerinde artmasına neden oldu. Artış sırasında, XRP/USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 0.53 dolar civarında dirençle kilit bir düşüş kanalının üzerinde bir kırılma oldu. Hatta fiyat 0.55 dolar direnç bölgesinin üzerinde bile yükseldi. Aşağıdaki grafikte daha iyi görebilirsiniz.

Şu anda 0.57 dolar direnç seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) yakınında işlem görüyor. Pek çok olumlu işaret gösteriyor. 0.5890 dolar seviyesinin üzerinde bir kapanış, yakın vadede 0.60 dolar ve 0.6120 dolar seviyelerine doğru sürekli bir yukarı doğru hareketin hızını belirleyebilir.

Bunun yanında XRP kısa vadeli bir aşağı yönlü düzeltme başlatırsa, 0.55 dolar seviyesinin yakınında destek bulabilir. İlk büyük destek, boğaların tavır almasının muhtemel olduğu 0.54 dolar seviyelerine yakın. Ana destek, kırık kanal trend çizgisine yakın yani 0.52 dolar seviyesinde. Daha fazla kayıp, mevcut yükseliş baskısını azaltabilir.

Ayrıca, kısa vadede, TD Sıralı göstergesi 4 saatlik grafikte bir satın alma sinyali sunduğundan, boğalar daha fazla yukarı yönlü hareket görebilir. MACD de yükselişe geçti ve bu da sinyali daha güvenilir hale getirdi. Fakat RSI ve MACD şu anda hala düşük, bu da ayıların hala mevcut olduğunu gösteriyor. Genel olarak, XRP fiyatları konsolidasyona rekor seviyeden meydan okudu, fiyat yeni zirve için kuzeye doğru ilerliyor olabilir.

Analistler Ne Düşünüyor?

Teknikçi Hoca (@TeknikciHoca) isimli analist Twitter üzerinden XRP fiyatını değerlendirdi. Analist kapanış seviyesinin önemine vurgu yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“XRP için 54-57 cent bölgesi kritik direnç bölgesi. Buradan bir miktar satış gelmesi yüksek ihtimal. 57 cent üstüne çıkıp da günlük kapanış yaparsak o zaman long’lar devreye girecek ve yeni alım dalgalarıyla fiyat hızla yükselmeye başlayacak diye düşünüyorum.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.