Kasım 23, 2019

Bitcoin Fiyatındaki Ani Düşüşte Çin’in Etkisi

En popüler kripto para olan Bitcoin fiyatı son 6 ayın en düşük seviyesini test etti. Bitcoin 2019 yılının Haziran ayından beri görmediği seviye olan 6.000 dolar seviyesini gördü. Bitcoin’i yakın gelecekte nasıl bir fiyat bekliyor merak edilirken, diğer merak edilen konu ise düşüşün sebebinin ne olduğu.

Çin Merkez Bankası olarak hizmet veren Çin Halk Bankası’nın (PBoC) aldığı sıkı önlemi paylaşmasının hemen ardından Bitcoin fiyatı yüzde 9 düşerek 6 bin 929 dolara kadar geriledi.

PBoC Şangay merkezi yaptığı duyuruda, “Bitcoin ve kripto para alım satımına karşı sıkı önlem alacağını” belirtmişti.

Çin Merkez Bankası’nın resmi internet sitesinde paylaştığı duyuruda, yatırımcıların Blockchain teknolojisiyle kripto paraları karıştırmamaları gerektiği ile ilgili uyarı da yapıldı.

Çin’in kripto para sektöründe etkisi büyük. Çin’in, bilinçli olarak olmasada geçtiğimiz günlerdeki Bitcoin fiyat artışına sebep olduğu düşünülüyor. Çin Devlet Başkanı Xi Jinping geçtiğimiz ay Çin’in Blockchain teknolojisinin gelişimini hızlandırması gerektiğiyle ilgili bir açıklama yapmıştı. Bunun ardından Bitcoin fiyatı artmıştı.

Önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatını ne bekliyor tam olarak bilinmese de Çin’in etkili olduğu bir gerçek. Ek olarak yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin fiyatı 7.179 dolar seviyelerinde.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.