Bitcoin Fiyatında Düşüş! İşte Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Temmuz ayının son on günü, Bitcoin fiyatı için bir nimetti. Yatırımcılarını sevindirecek yükselişlere şahit olduk.

21 Temmuz’da mavi işaretli trend çizgisinin üzerine çıktıktan hemen sonra, Bitcoin fiyatını ateşlemeye başladı ve dün (on sihirli günün ardından) BTC fiyatı 12.100 doların üzerinde kısa da olsa bir fiyat kaydetti. İnanılmaz %31’lik bir artış oldu.

Fakat yüksekliği kaydettikten hemen sonra, 2020 parabolik koşusu başladığından beri ilk önemli düzeltmeyi yaşadı.

Birkaç dakika içinde, milyarlarca uzun pozisyon tasfiye edildi ve yeni bir zirve olan 12 bin doları kutlarken, Bitcoin fiyatı çoğu borsada ciddi şekilde 10.500 dolara düştü.

Bu bir tesadüf değil. Sağlıklı bir trendin teknik analizinde, güçlü direnç geçildikten sonra güçlü bir destek haline gelir. Hatırlayabileceğiniz gibi, Şubat ayı ortasından bu yana 10.500 dolar, Bitcoin için zorlu bir dirençti. Bitcoin’in bu önemli yükselişinde 10.500 dolar seviyesine inmesi sağlıklı bir düzeltmedir.

Sonrasında Bitcoin hızla toparlandı ve şu anda Bitcoin 11.200 dolar – 11.300 dolar civarında işlem görüyor.

Dikkat edilmesi gereken başka bir şey, sarı yükselen trend çizgisinin 11.650 dolar civarında ne kadar önemli olduğu. Aşağıdaki günlük grafikte görülebileceği gibi, bu çizgi bir yıl önce oluşmaya başladı. Bitcoin bir günden fazla bu trend çizgisinin üzerinde kalamadı.

İzlenecek Temel Seviyeler: Destek ve Direnç

Düşüşü takiben, Bitcoin şimdi izlenmesi gereken ilk direnç seviyesi olarak 11.400 dolar (geçen Pazartesi günkü en yüksek) ile karşı karşıya.

Bir kırılma durumunda, 11.650 dolar civarında belirtilen sarı çizgi bir sonraki büyük direnç. Bunu 11.800 dolar (Mart 2018’den direnç) ve 12.000 – 12.100 dolar (dün ulaşılan 2020 rekor seviyesi) psikolojik seviyesi izliyor.

Aşağıdan, ilk destek seviyesi şimdi 11.100 dolar ve 11.000 dolar. Bunu 10.800 dolar ve bugünün en düşük seviyesi 10.500 dolar takip ediyor.

  • Toplam Piyasa Değeri: 340,3 milyar dolar
  • Bitcoin Piyasa Değeri: 207,8 milyar dolar
  • BTC Hakimiyet Endeksi: %61.1

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.