Mayıs 20, 2022

Bitcoin Fiyatında Düşüş Bekleyen Analist, 6 Neden Sundu!

Yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, trader’ları Bitcoin’in (BTC) düşmesi için altı nedeni olduğu konusunda uyardı.

CryptoCapo adıyla tanınan analist, 315.700 Twitter takipçisini altı bölümlük bir tweet serisinde, BTC’nin yakında yeni düşük seviyelere ulaşacağına inanmak için nedenler olduğu konusunda uyardı.

“BTC – Önümüzdeki günlerde yeni düşüşler görmemiz gerektiğini düşünmemin nedenlerinden bazıları

1) BTC, boğa koşusunun ana ekseni olan 30 bin destek bölgesini kırdı. Bu bir bölge, seviye değil. Tüm fitilleri hesaba katarsak 29.000-31.000 dolar arasında. Şimdi o bölgeyi direnç olarak test ediyor.” 

Trader, 10 gün önceki bir tweet’e atıfta bulundu ve söz konusu tweet’inde BTC’nin neden 30.000 dolarlık destek seviyesini koruyamayacağını açıkladı:

“Neden 30 bin seviyesinin korunmaycağını düşünüyorum?

-Birçok kez test edildi, bu yüzden şimdi daha zayıf. Bu 5. sınav

-Bu seviyede yeterli talep yok

-Yüksek aralık sapmasından ve ayı bayrağından geliyor

-Satış baskısı hala yüksek”

bitcoin

Capo’nun ikinci nedeni, Nisan 2022’nin sonlarında atıfta bulunduğu bir ayı bayrağı sinyaliyle ilgili. Trader, ayı bayrağı modelinin minimum fiyat seviyesine henüz ulaşılmadığına ve BTC’nin düşmeye devam edeceğine inanıyor.

“2) Ayı bayrağının minimum hedefine henüz ulaşılmadı (23.000 dolar). Bunu, bazı ana hedeflere henüz ulaşılamayan altcoin’lerde de görebilirsiniz.”

CryptoCapo daha sonra, mevcut oranların neden dibe işaret ettiğini açıklayan başka bir gösterge olarak Bitcoin fonlama oranlarına baktı. Analist Bitcoin açık faiz (OI) grafiğini takip ediyor.

“3) Fonlama oranları her zaman nötr/pozitif kaldı. Bir dip oluşturmak için çok negatif fonlama oranları görmek istersiniz. Bunu henüz görmedik. Ayrıca, OI bir ani hareket mumu göstermedi (OI’de büyük bir düşüş yok).”

Kripto trader’ı daha sonra Ethereum (ETH) dahil olmak üzere önde gelen altcoin’lerin fiyatını izleyen Altcoin Sürekli Vadeli İşlemler Endeksi’ni (ALTPERP) inceledi.

“4) ALTPERP tehlikeli bölgede. Kilit seviyeyi kırdı ve bir sonraki destek %35-40 daha düşük. Bu, çoğu alt sınıfın ana hedefleriyle eşleşir ve çok mantıklı olur.”

Hisse senetlerini de değerlendiren Capo, düşüş eğilimi gösteren Standard & Poor’s 500 Endeksi’nin (SPX) ve yükselişteki ABD Doları Endeksi (DXY) ile birlikte Bitcoin için kötü alamet olduğunu söyledi.

“5) SPX ve DXY SPX gerçekten düşüş eğiliminde. Tereyağı gibi destekleri kırıyor ve düşüş eğilimi güçleniyor. Bu arada, DXY higher high’lar (bir öncekinden daha yüksek tepe) ve higher low’lar (daha alçak tepe) yapmaya devam ediyor. Önceki zirveleri kırdı ve şimdi onları destek olarak kullanıyor.”

Son olarak, kripto tüccarı, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde yeni düşük seviyelere ulaşacağını düşünmesinin altıncı ve son nedeni olarak bir varlık likidite göstergesi olan BTC ısı haritalarına bakıyor.

“6) Isı haritaları düşüş eğilimi gösteriyor. Açıkça talepten çok daha fazla arz görebilirsiniz ve talebin bir kısmı zayıflıyor/düşüyor. Bazı örnekler aşağıda.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.