Bitcoin Fiyatında Düşüş! Altcoinler Nasıl Etkilendi?

Florida’da korona virüs ölümleri yükseldi, bunu takiben hisse senedi piyasasında çeşitli kayıplar yaşandı. Bitcoin’de aşağı yönlü bir hareket izledi.

Bitcoin ve çoğu altcoin, birkaç günlük kazanımlardan sonra son 24 saat içinde biraz geri çekildi. Geleneksel piyasalarda da benzer fiyat düşüşleri görülebilir.

Bitcoin başarısız 9.500 dolar seviyesini fethetme girişiminden sonra, önemli 50-MA seviyesinin üzerindeki 9.300 doların üzerine kadar çıktı. Fakat sonrasında 9.150 doların altına kadar düştü, hatta Bitstamp gibi bazı borsalarda, 9.050 dolara kadar düştü.

Yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin 9.000 dolarlık büyük destek hattına yakın. Ayrıca 9.000 dolar seviyesi, son günlerde varlığı üzerinde tutmayı başaran psikolojik düzeydir. BTC tekrar yükselişe geçerse, özellikle belirleyici bir artış durumunda 9.300 dolarlık direnci ve ardından 9.500 dolar ile 9.800 dolar geçmek zorunda kalacaktır.

Fiyattaki düşüşün sebebinin manipülasyon mu, yoksa borsalarla artan bir korelasyon örneği mi olduğu kesin değildir. Bununla birlikte, Bitcoin’in %3’lük düşüşü, Dow Jones endeksine benzer bir şekilde oldu. DJI, günlük 26.100 seviyesinden 25.545 seviyesine geriledi. S&P 500 endeksi de dün 3.180’den günlük en düşük seviyesi 3.116’a doğru negatif doğru bir hareket gördü, ancak 3.152’de kapanmayı başardı. Nasdaq ise, gün içi dalgalanmalara rağmen %0.5’lik hafif kazançlarla kapandı.

Bu olumsuz gelişmeler Florida’dan gelen haberlerden sonra meydana geldi. Aynı zamanda AB merkezli hisse senetleri de etkilendi, çünkü Stoxx 600 yaklaşık %1 düştü, Londra’nın FTSE 100’ü %1,7 düştü.

Altcoin piyasası birkaç gündür olumlu bir tablo çiziyordu ve etkileyici çift haneli artışlar yaşamıştı. Kripto para alanındaki en son trend olan DeFi tokenleri özellikle dikkat çekiciydi. Ancak, momentumu devam ettiremediler ve çoğu altcoin bugün kırmızı renkte.

 

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.