Bitcoin Fiyatında Baskı Artıyor! Bitcoin Yeniden Yükselişe Geçecek Mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 10:30’da 11.800 dolar civarında seyrediyor. ABD başkanı Donald Trump’ın Çin’i dolar manipülasyonu yapmak ile suçlamasıyla küresel piyasalar ateş almış ve Bitcoin yükselişe geçmişti. Bu gerginliğin ardından 12.200 dolar seviyelerine çıkan Bitcoin daha sonra burda tutunamayıp aşağı yönlü bir hareketle 11.500 dolara kadar gerilemişti. Peki, Bitcoin’in bir sonraki hareketi hangi yönde olacak?

Bitcoin’in Bir Sonraki Hareketi…

Bitcoin son bir kaç gündür dalgalı bir seyir izliyor. Önceki hafta yaptığı düzeltmeden sonra sürekli bir yükselişe geçen piyasanın en büyük kripto parası, son bir kaç gündür bu sürekliliği koruyamadı. 11.600 dolar ile 12.000 dolar arasında mekik dokuyan Bitcoin için önemli destek ve direnç noktaları oluştu.

Bitcoin’de olumlu havanın devam edebilmesi ve yukarı yönlü momentumu koruyabilmesi için 11.600 noktasındaki destekten aşağıya inmemesi gerekir. Bitcoin yakın fiyat aralığında çok fazla kalırsa bu baskıyı arttırır ve aşağı yönlü bir hareket olasılığını yükseltir.

Bitcoin’de yukarı yönlü hareketin devam etmesi için en önemli direnç seviyesi 12.000 dolar. Bu direnç seviyesinin üstüne çıkıldığında, Bitcoin yılın yeni zirvelerine göz kırpabilir.

Dünya genelinde bulunan merkez bankalarının faiz indirimine gitmesi ve esnek para politikasına geçmesi Bitcoin gibi para birimleri için bir avantaj olabilir. Bir çok analiste ve uzmana göre Bitcoin hala olması gereken değerinin çok altında. Yakın zamanda Bitcoin fiyatında bir rekor beklentisi hakim ama ihtiyatlı olmakta yarar var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.