Bitcoin Fiyatı Yükselişe Geçti! Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin, 12.000 doların üzerine çıkmaya çalışırken, Chainlink tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Piyasanın geri kalanı, bazı etkileyici çift haneli fiyat kazançları ile yüksek volatilite gösteriyor.

Bitcoin, 12.000 dolar seviyesini başka bir fethetme girişimiyle tekrar yukarı doğru ilerliyor. Chainlink, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı için altcoin piyasası da çok değişken.

12.000 Dolara Doğru Bitcoin

Çoğunlukla sakin olan hafta sonunun ardından Bitcoin harekete geçmeye karar verdi ve tanıdık bir seviyeyi hedef aldı. Birincil kripto para birimi dünün en düşük seviyesi olan 11.550 dolardan 11.750 dolara çıktı ve ardından 12.050 dolara yükseldi. O zamandan beri biraz geri çekildi ve şu anda 12.000 dolar seviyesinin hemen altında işlem görüyor. Şimdiye kadar, 12.000 dolar üzerinde kapanış yapamadığı için Bitcoin bu psikolojik çizgiyi fethetme girişiminde başarılı olamadı.

Psikolojik bir seviyenin yanı sıra, 12.000 dolar da önemli bir dirençtir. Bitcoin, fiyatını gerçekten 12.000 doların üzerinde tutarsa, tekrar yükselme şansı elde etmeden önce 12.350 dolar ile savaşması gerekir.

Bitcoin fiyat artışıyla birlikte, piyasa üzerindeki hakimiyetinin bir kısmını yeniden kazandı. BTC’nin tüm altcoin’lerle piyasa değerini karşılaştıran metrik dün %60,5’e düşmüştü, ancak biraz artarak %60,7’ye çıktı.

Altcoin’lerde Durum Ne?

Bitcoin’in %2’lik artışı kendi başına etkileyici olsa da, çok sayıda altcoin çift haneli artışlarla BTC’den daha iyi performans gösteriyor. Ankr, bugün %62’lik bir artıştan sonra piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasına girdi. Band Protocol, %50’lik başka bir artışla 16.5 dolara kadar yükseldi.

Nervos Network (%30), Ampleforth (%27), Ren (%25), THORChain (%22), Cosmos (%21), Kava (%20), Swipe (%19), Balancer (%16), Compound (%14), Terra (%13) ve Ontology (%11) çift haneli artış kulübünün diğer üyeleri arasında yer alıyor.

Öte yandan, Flexacoin %16 oranında düşüş yaşarken, onu Decentraland (- %11) ve Elrond (- %10) takip ediyor.

İlk 20 kripto paradan kayda değer artışlar Tezos (%9.8) ve Chainlink (%9) ile belirgin. XTZ, en son performansı ile tüm zamanların en yüksek seviyesini hedeflerken, LINK birkaç saat önce başka bir ATH’ye ulaştı. LINK, 13.8 dolara geri dönmeden önce yaklaşık 14.5 dolara (Binance üzerinden) ulaştı.

Daha büyük altcoinlerin geri kalanı kararlılık göstermektedir. Ethereum yine 400 dolara meydan okudu, ancak reddedildi ve şu anda 395 dolardan işlem görüyor. Ripple 0.30 doların hemen altında, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Litecoin ve Binance coin %1 veya daha az önemsiz düşüşler gösteriyor. Stellar, Tron, ve VeChain yaklaşık %1.5 oranında arttı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.