Bitcoin Fiyatı Şubat Seviyelerine Geri Döndü! Diğer Göstergeler Ne Durumda?

0

Kripto analisti ve trader’ı Joseph Young, Bitcoin’in Şubat 2021 seviyelerine geri döndüğüne inanıyor ve mevcut Bitcoin duruşu konusunda iyimser kalmayı tercih ediyor. Bunun yanında Santiment analitik veri sağlayıcısı, bazı mevcut faktörlerin Bitcoin fiyatının düşme riskini azalttığını gösteren veriler yayınladı. Detaylar haberimizde.

“Çok daha sağlıklı spot odaklı iyileşme”

Analistin paylaştığı CryptoQuant BTC grafiğine göre, önde gelen kripto para birimi, bu yıl Şubat ayının başındaki ile yaklaşık olarak aynı seviyede işlem görüyor: 8 Şubat’ta 38.560 dolar. Ayrıca analistin de belirttiği üzere, bu gerçeğe rağmen, Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri piyasası Şubat ayının başındaki seviyelerden önemli ölçüde geride. Genel olarak Young, gelecekteki Bitcoin hamleleri konusunda olumlu olmaya devam ediyor ve “çok daha sağlıklı, spot (piyasa) odaklı bir iyileşmeye” tanık olduğumuzu belirtiyor.

“BTC fiyatı için daha az aşağı yönlü risk var”

Santiment veri sağlayıcısı ise, BitMex borsasındaki Bitcoin fonlama oranının büyük short pozisyonda olan trader’lara karşı çıkmaya devam ettiğini ve şimdiye kadar başka bir Bitcoin düşüşünü başarıyla engellediğini gösteren bir grafik paylaştı.

Grafiğe göre, Bitcoin’in long ve short pozisyon arasındaki oran, Mayıs ayında BTC düşüşünün başlamasından bu yana düşüş ve nötr arasında dalgalanıyor. Santiment paylaşımı, bu sayede Bitcoin için aşağı yönlü hareket riskinin daha küçük olduğunu belirtiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın