Bitcoin Fiyatı Sakinliğini Korurken, Analisterin Gözü Bu Seviyede!

Bitcoin, geçen hafta belirlenen 15.975 dolar’lık en yüksek seviyesinden bu yana düştü. Kripto para, hala 14.300 dolar gibi en düşük seviyelerinin çok üzerinde olan 15.300 dolar’dan işlem görüyor.

Bitcoin görece değişken fiyat hareketlerini geri bıraktı diyebiliriz: birkaç gün önceye kıyasla daha sakin bir fiyat performansı sergiliyor. Bunun yanıda, fiyatın 15.000 dolarlık bölgeyi elinde tutması nedeniyle analistler, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 16.000 doların üzerine çıkmaya devam edebileceğini düşünüyor. Bir kripto varlık analisti kısa süre önce aşağıdaki grafiği paylaştı ve kripto para biriminin daha yüksek fiyat seviyelerine doğru hareket etmeye hazırlandığını belirtti.

Grafik, Bitcoin’in yakında 2018’in başından bu yana ilk kez 16.000 doları geçebileceğini, ardından bu desteği aldıktan sonra daha yüksek seviyeye devam edebileceğini gösteriyor. Grafiğe göre, BTC, yukarıda belirtilen düşük seviyelerden bu yana sıçrayan ve kilit destek seviyelerini tutan yükseliş trendinde kalıyor.

Bunun yanında Bitcoin boğa ihtimalini güçlendiren bir gelişme yaşandı: Efsanevi makro yatırımcı Stanley Druckenmiller, Bitcoin satın aldığını açıkladı. Dün yayınlanan CNBC röportajında, Amerikalı milyarder yatırımcı Stanley Druckenmiller, Bitcoin yatırımını açıkladı ve dikkateleri üzerine çekti. Druckenmiller, bu hareketiyle lider kripto para birimine yatırım yapan en yeni milyarder oldu. “Bitcoin, hem Y kuşağı, hem de yüklü miktarda kripto para alan Batı Yakası ahalisi için de çok fazla çekiciliği olan bir varlık sınıfı” diyen milyarder, 13 yıldır BTC’nin marka olarak istikrarını koruduğunu ve her geçen gün daha fazla hayran kazandığını belirtti. Altının bir enflasyon bahsi kadar iyi çalıştığı sürece, kripto para biriminin ileriye doğru hareket eden altından daha iyi performans göstermesi gerektiğini de ekledi. Druckenmiller, doların yabancı para birimleri karşısındaki konumunun, BTC boğa durumunun ilerleyişini artıracağını ekledi.

Yine de herkesin bir ralli gerçekleşeceği konusunda hem fikir olmadığını belirtmekte fayda var. Durumun nasıl şekilleneceğini hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.