Bitcoin Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir?

Bitcoin Fiyat Değişikliği

Yılın başlangıcından beri Bitcoin fiyatı yaklaşık %175 arttı. Bu, nispeten kısa bir süre zarfında mükemmel bir getiridir ve sanal para biriminin kısa sürede yüksek büyüme sağlayabileceğini göstermektedir.

İleriye bakarsak, yine de, kripto para biriminin karşı karşıya kaldığı önemli riskler olmaya devam ediyor.

Potansiyel Risk

Bitcoin değerinin belirlenmesini mümkün kılacak temellerden yoksundur. Fiyatını belirlemek için yatırımcılar arasında arz ve talebe tamamen bağımlıdır. Bu, yatırımcıların değerinin ne olduğuna tam olarak karar veremediği anlamına gelir; bu, şu anda Bitcoin’in ciddi şekilde düşük fiyatlandırılmasına veya aksine yüksek fiyatlandırılmasına sebep olabilir.

Gelecekteki umutları açısından, Bitcoin’in sınırlı büyüklüğü, nihayetinde geleneksel para birimlerinin yerini alamayacağı anlamına gelebilir. Hükümetlerin uyguladığı yasal değişiklikler ve sınırlı altyapısı ihtimalinin yanı sıra, bu sonuçta ana para birimi haline gelmediği anlamına gelebilir. Dolayısıyla bu, yatırımcı hissiyatının zayıflamasına neden olabilir ve bu da fiyatı üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabilir.

Fiyat Umutları

Bitcoin’in gelecekteki fiyat umutları açısından önümüzdeki yıllarda ticaretin ne kadar yüksek veya ne kadar düşük olabileceğini belirlemek oldukça zor görünüyor. Bu nedenle borsadaki çekiciliğin yanı sıra, yatırımcıların üstün risk / ödül oranlarından dolayı bir dizi orta ve büyük sermayeli hisse satın almakta daha iyi olmaları mümkündür.

Bunu yapmak, kısa vadede daha düşük büyüme anlamına gelebilir, ancak daha az riskli yüksek uzun vadeli getirilere eşdeğer olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • ilker

    Sanal para ile dijital parayi ayirt edermisiniz . Yılın başlangıcından beri Bitcoin fiyatı yaklaşık %175 arttı. Bu, nispeten kısa bir süre zarfında mükemmel bir getiridir ve sanal para biriminin kısa sürede yüksek büyüme sağlayabileceğini göstermektedir.

    Cevap Yazın
    • Ramazan BOZKURT

      Merhabalar, tabiki. Bu iki ifade de kripto paraları ifade etmekle beraber baktıkları noktalar biraz farklıdır. Bu para birimlerine digital denmesi algoritma temelli olmasına vurgu yaparken, sanal denmesi gerçekte var olmamasına vurgu yapmaktadır. Örneğin TL'ye bazen kağıt para bazen ise madeni para denebilir. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Koinfinans

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.