Bitcoin Fiyatı Nasıl Değişecek? Analistlerin Görüşleri!

2020 yılı başından beri, Bitcoin için karlı bir dönem oldu. Bitcoin Ocak ayında yüzde 30 değer kazandı. Bununla birlikte bazı eleştirmenler halving yaklaşırken, bu yılın önde gelen kripto para birimi ve tüm pazar için iyi devam etmeyeceğini söylüyor. Bunun yanında, bazı analistler ve uzmanlar daha fazlasını bekliyor.

Twitter’da popüler olan bir kripto analisti Galaxy bir süre paylaştığı bir grafik ile tahminlerini paylaştı. Söz konusu tweet şu şekildeydi:

“Bugün, 2019 yılının Mayıs ve Haziran benzerliklerini ilgiyle izliyorum. Bu fraktalda görünen, bir sonraki boğa hareketine girmeden ve 10K engelini aşmadan önce bir konsolidasyon sürecinde olduğumuz. RSI de tamamen aynı alana sıçramış durumda, tıpkı geçen yıl Mayıs -Haziran döneminde olduğu gibi.”

Eğer Galaxy’nin paylaştığı fraktal düşündüğü gibi ilerlerse, Bitcoin fiyatı 5 haneli sayıları görebilir.

Bunun yanında geçmiş dönemlerde yaşanan halving’ler Bitcoin fiyatını doğrudan etkiledi. Ama Meltem Demirörs gibi bazı uzmanlar halving’in Bitcoin fiyatında hayal edilen etkiyi yaratmayabileceğini belirtiyor. Bununla birlikte, Bitcoin fiyatının halving sonrasında artışa geçmeyebileceği ile ilgili uyarılarda bulunuyorlar.

Son olarak yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin 9.343 Dolar’dan işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.