Bitcoin Fiyatı İstikrarını Korurken, DeFi Tarafı Hareketlendi!

Son 24 saat içinde Bitcoin 15.100 dolar’a ulaştı, ancak o zamandan beri toparlandı ve 15.400 dolar civarında işlem görerek istikrarlı hareketini sürdürüyor. Çoğu yüksek ve orta hacimli altcoin, önemli kazanımlar elde etti. Sonuç olarak Bitcoin’in hakimiyeti %64’ün altına düştü.

Bitcoin İstikrarlı Hareketini Sürdürüyor

Geçen hafta yaklaşık 16.000 dolar’a yükseldikten sonra Bitcoin, bu kadar yüksek bir fiyat etiketini korumakta zorlandı. Birkaç gün sonra 14.300 doların altına düştü, ancak Pfizer’ın COVID-19 aşısının deneme vakalarının %90’ında başarılı bir şekilde çalıştığına dair haberler çıkınca 15.800 dolara doğru bir çıkış başlattı. Bununla birlikte, önde gelen kripto para birimi, birkaç saat sonra bir kez daha 15.000 dolar’ın altına düştü. 9 Kasım’da 15.000 dolarlık seviyeyi geri aldı ve sonrasında bu seviyeyi korumayı başardı.

Son 24 saatte varlık kısa süreliğine 15.100 dolar’a düştü. Bununla birlikte, boğalar hızla harekete geçti ve şu anki seviyesi olan yaklaşık 15.400 dolar’a ulaşmasını sağladılar.

Teknik göstergeler, BTC’nin 16.000 dolar’lık yılın en yüksek seviyesine meydan okumadan önce 15.600 dolar ve 15.800 dolar’lık direnç seviyelerini fethetmesi gerektiğini gösteriyor. Alternatif olarak, BTC, başka bir fiyat düşüşünün gelmesi durumunda 15.200 dolar, 15.000 dolar ve 14.900 dolar’a güvenebilir.

DeFi Çılgınlığı Yeniden Gündemde

Altcoin’lerin çoğu son 24 saat içinde yükselişte. Ethereum %3 arttı ve 460 doların biraz üzerinde işlem görüyor. Böylece, ETH’nin ABD Başkanlık seçim gününden bu yana etkileyici performansı devam ediyor. İkinci en büyük kripto para birimi 3 Kasım’da 370 dolardan işlem görüyordu ve bir hafta içinde yaklaşık %25 değer kazandı. Ripple %2 arttı, ancak XRP hala 0.26 doların altında duruyor. Chainlink (%3), Polkadot (%3) ve Litecoin (%2) de değer olarak arttı. Sonuç olarak, LINK 13 doların üzerinde, Polkadot 4.5 dolarda, LTC ise 60 dolara yaklaştı.

Daha da etkileyici performanslar, düşük hacimli altcoin’lerden ve özellikle DeFi token’larından geldi. Loopring, %26’lık bir artışla son 24 saatte en dikkat çekici kazancı elde etti. UMA (%19), SushiSwap (%16.5), Compound (% 14), Celo (%13), Reserve Rights (%13), Ampleforth (%12), Kyber Network (%10.5), Yearn Finance (%10) ve Uniswap (%10) çift haneli fiyat artışı yaşayanlar. Altcoinler arasındaki artışlar, BTC’nin 24 saatlik ölçekteki performansı ile birleşince Bitcoin’in hakimiyeti zarar gördü. BTC’nin piyasa değerini tüm alternatif paralarla karşılaştıran metrik %63.8’e düştü. Sadece birkaç gün önce %66’nın üzerindeydi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.