Bitcoin Fiyatı Düşüşe Geçebilir Mi?

En popüler kripto para olan Bitcoin, 19 Ocak tarihinde 9.200 dolara yakın fiyattan işlem gördü ve yatırımcıların yüzünü güldürdü ama sonrasında 8.200 dolara kadar düştü. Pazar günü ise Bitcoin için iyi bir gündü ve fiyat 8.300 dolardan 8.600 dolara kadar yaklaştı. Şu an için ise 8.626 dolardan işlem görüyor. Bu da 9.000 dolarlık fiyata ulaşmak için son engel olan 8.800 dolara seviyesine yaklaştığını gösteriyor.

Bazı analistler Bitcoin’in yaşadığı bu fiyat değişikliklerinin yaklaşmakta olan bir çöküşe işaret ettiğini düşünüyor. Bir analist olan Haejin’in analizine göre, Bitcoin 3.300 dolara kadar düşebilir.

Twitter’da 66 bin takipçiye sahip Haejin’in Cuma günü paylaştığı grafik, Bitcoin’in teknik analizinin düşüşe işaret ettiğini açık bir şekilde gösteriyor. Bu öngörünün sebeplerden birincisi, Bitcoin’in 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkamamasıdır. Bir diğeri ise, fiyatın yükseldiği kama ve kritik makro direncini aşamamasıdır.

Aynı zamanda Haejin yaşananların, fiyatların aşağı yönlü bir fiyat kanalında eğimli olduğu 2018 ayı piyasasında yaşananlara benzer olduğunu belirtti. Eğer Haejin, böyle bir durumda Bitcoin’in yarılanma öncesinde 3.300 dolardan işlem yapabileceğine dikkat çekiyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.