Bitcoin Fiyatı Düşerken Aave (AAVE) Nasıl Ayakta Kaldı?

Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasaları, Elon Musk‘un ortaya çıkardığı şaşırtıcı olay sebbeiyle sert bir düşüşle karşı karşıya kaldı. Dünyanın en zengin ikinci kişisi Elon Musk, şirketi Tesla tarafından sunulan elektrikli araçlar için Bitcoin’i kabul etme kararında geri adım attı. Musk bu kararını çevresel endişelerle ilişkilendirdi.

Bununla birlikte, bazı altcoin’ler, yakın vadede güçlü temel kurulumları nedeniyle acımasız çöküşten sağ çıkmayı başardı. Bunlar arasında en dikkat çekenlerden biri de Aave oldu.

Neredeyse tüm önde gelen altcoin’ler düştüğü için AAVE‘nin performansı dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Aave protokolünün üzerinde bir yönetim token’ı görevi gören kripto para, günün erken saatlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 640 dolar’a ulaşmasına rağmen şu an 538 dolar’dan işlem görüyor. Musk’ın Bitcoin karşıtı duyurusunun, diğer altcoin’lerde olduğu gibi AAVE’yi de etkilediği açık görünüyordu. Ancak benzerlerinden farklı olarak, AAVE ani düşüş baskısına karşı daha dirençliydi.

Temel bilgiler, AAVE’yi ciddi düşüş saldırılarından korudu. İlk başta, Aave’nin kurucu ortağı Stani Kulechov, merkezi olmayan finans para protokolünün kurumsal oyuncular için bir “özel havuz” oluşturduğunu bildridi. Yeni izin verilen havuzun, DeFi ekosistemine dahil olmadan önce Aave’nin borç verme ve borçlanma hizmetlerine alışmak isteyen yatırımcılar için bir emülatör görevi göreceğini belirtti.

Kurumsal katılım beklentileri, AAVE’nin yükseliş eğilimini korudu. Yukarı yönlü beklenti, farklı bir gelişme ile daha da güçlendi: DeFi analiz platformu Defillama’ya göre,  Aave’e kitlenmiş vaziyette yaklaşık 12.83 milyar dolar’lık varlık bulunuyor. Söz konusu değer bu yılın başındaki yaklaşık 2 milyar dolar’dı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Cointelegraph


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.