Bitcoin Fiyatı Dünün En Yüksek Seviyesinden Bu Yana 900 Dolar Düştü!

0
380

Bitcoin’in fiyatı, dün psikolojik seviye olan 12.000 doların üzerinde kapanış yapamadı ve ardından keskin bir şekilde fiyatta düzeltmeye gitti.

Uzmanlar 4 saatlik grafikte görülen çift zirveye tepki gösterirken, Son 24 saatte piyasadan 14 milyar dolar çekildi. Bitcoin dün ve dokuz gün önce yani 2 Ağustos’ta 12.100 dolara kadar çıktı. Bu yazı yazılırken, Bitcoin 11.270 doları şu anki günlük en düşük seviye olarak işaretledi ama dünün en yüksek seviyesi kabaca 12.100 dolardı. Bu da neredeyse 900 dolarlık bir fiyat düşüşü olduğunu gösteriyor.

Kısa Vadede Dikkat Edilmesi Gereken Fiyat Seviyeleri

Az önce bahsedilen yukarı yönlü destek (aşağıdaki 4 saatlik grafikteki beyaz çizgi), gün içi ticaret seansının geri kalanında boğaların savunması gereken hayati bir seviye. Bu seviyenin altında bir kırılma, piyasaya eğiliminin kesin bir şekilde düşüşe geçtiğini gösterebilir.

Böyle bir durumda, 11.200 dolar destek sağlayacak ilk seviyedir. Buradan 11.060 dolar ve 10.920 dolar seviyesi de düşüşün yavaşlamasına yardımcı olabilir.

12.000 dolarlık direnç, bu düşüş trendi sırasında bir toparlanma gerçekleştirmeyi başarırlarsa boğaların üstesinden gelmesi gereken ana engel olmaya devam ediyor.

Analistler Ne Düşünüyor?

Popüler kripto para analist Tone Vays, Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceği görüşünde. YouTube’da Bitcoin’in mevcut fiyatını değerlendiren Vays, BTC’nin kısa süre içinde 14 bin dolara yükseleceğini dile getirdi. Fakat sonrasında önde gelen büyük kripto paranın 10.700 dolar seviyesine geri çekilmesini bekliyor. Sonrasında ise, 2021 başında, 20 bin dolar seviyesinin geleceğini söyledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın