Bitcoin Fiyatı Dünün En Yüksek Seviyesinden Bu Yana 900 Dolar Düştü!

Bitcoin’in fiyatı, dün psikolojik seviye olan 12.000 doların üzerinde kapanış yapamadı ve ardından keskin bir şekilde fiyatta düzeltmeye gitti.

Uzmanlar 4 saatlik grafikte görülen çift zirveye tepki gösterirken, Son 24 saatte piyasadan 14 milyar dolar çekildi. Bitcoin dün ve dokuz gün önce yani 2 Ağustos’ta 12.100 dolara kadar çıktı. Bu yazı yazılırken, Bitcoin 11.270 doları şu anki günlük en düşük seviye olarak işaretledi ama dünün en yüksek seviyesi kabaca 12.100 dolardı. Bu da neredeyse 900 dolarlık bir fiyat düşüşü olduğunu gösteriyor.

Kısa Vadede Dikkat Edilmesi Gereken Fiyat Seviyeleri

Az önce bahsedilen yukarı yönlü destek (aşağıdaki 4 saatlik grafikteki beyaz çizgi), gün içi ticaret seansının geri kalanında boğaların savunması gereken hayati bir seviye. Bu seviyenin altında bir kırılma, piyasaya eğiliminin kesin bir şekilde düşüşe geçtiğini gösterebilir.

Böyle bir durumda, 11.200 dolar destek sağlayacak ilk seviyedir. Buradan 11.060 dolar ve 10.920 dolar seviyesi de düşüşün yavaşlamasına yardımcı olabilir.

12.000 dolarlık direnç, bu düşüş trendi sırasında bir toparlanma gerçekleştirmeyi başarırlarsa boğaların üstesinden gelmesi gereken ana engel olmaya devam ediyor.

Analistler Ne Düşünüyor?

Popüler kripto para analist Tone Vays, Bitcoin fiyatının artmaya devam edeceği görüşünde. YouTube’da Bitcoin’in mevcut fiyatını değerlendiren Vays, BTC’nin kısa süre içinde 14 bin dolara yükseleceğini dile getirdi. Fakat sonrasında önde gelen büyük kripto paranın 10.700 dolar seviyesine geri çekilmesini bekliyor. Sonrasında ise, 2021 başında, 20 bin dolar seviyesinin geleceğini söyledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.