Mayıs 21, 2022

Bitcoin Fiyatı Dibi Gördü Mü? Analistten BTC Tahmini

Geniş çapta takip edilen bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC) diplerini doğru bir şekilde tahmin etme geçmişine sahip önemli bir metriğe dikkat çekti.

Rekt Capital takma adıyla tanınan analist, 303.000 Twitter takipçisine BTC’nin Göreceli Güç Endeksinin (RSI) kritik bir seviyeye ulaştığını söyledi. Söz konusu seviye tarihsel olarak lider kripto varlığı Bitcoin için ufukta bir sıçrama olabileceğine işaret ediyor.

“BTC’nin Mart 2020 seviyelerine ulaşan RSI’sı, BTC dibinin çok yakın olduğuna dair en iyi senaryoyu temsil ediyor.

Bununla birlikte, RSI seviyeleri 2015 ve 2018’de çok daha düşük bir dip yaparak ayı piyasasının dibine ulaştı.

RSI seviyeleri düşerse, siyah higher low seviyesi bir geri dönüş noktası olabilir.”

btc analiz

Göreceli Güç Endeksi (RSI), belirli bir zaman diliminde aşırı satılıp satılmadığını veya aşırı satın alındığını belirlemek için fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçen bir momentum göstergesidir.

Kripto analistine göre, Bitcoin, RSI’ının şu anda yakın olduğu bölgeye önceki üç düşüşünde, bir ayı piyasası dibine ulaştı ve ardından toparlanma yaşandı.

“Bitcoin RSI tarihsel olarak uzun vadeli yatırımcılar için büyük yatırım getirilerinden önce gelen bir döneme giriyor.

Bu alandaki önceki geri dönüşler Ocak 2015, Aralık 2018 ve Mart 2020’yi içerir. Hepsi ayı piyasası dipleri.” 

Son olarak Rekt Capital, BTC’nin RSI’sinin, önde gelen dijital varlığın yıl sonuna kadar devam eden bir ralli başlatmadan önce, yani Mart 2020’deki ile aynı seviyeye ulaştığını söyledi.

Bitcoin, yazı yazarken 29.240 dolardan işlem görüyor ve yedi günlük zirvesi olan 31.319 dolardan %6’nın üzerinde düşüş gösteriyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.