Bitcoin Fiyatı 5.000 Doların Altına Düştü!

Geçtiğimiz perşembe günü “kara perşembe” olarak kripto tarihine geçti. Başta bitcoin olmak üzere kripto paralar, cok buyuk kayıplar verdi. Bitcoin geçtiğimiz perşembe günü 5 bin doların altına kadar düştü. Corona virüsü salgının kripto sektörünü de etkilediği oldukça açık.

Bunun yanında bugün Fed, gösterge faiz oranını sıfıra indirdiğini ve yeni bir parasal genişleme programı başlattığı bilgisini paylaştı. FED tarafından yapılan açıklamada, “Federal Reserve, kredi piyasalarını dikkatle izliyor ve hanehalkına ve işletmelere kredi akışını desteklemek ve böylece maksimum istihdam ile fiyat istikrarı hedeflerini teşvik etmek için tüm araçlarını kullanmaya hazır.” ifadelerine yer verildi. Bunun ardında Bitcoin ani bir sıçrama yaptı ve 5.180 dolar seviyesinden dakikalar içinde 6.000’e kadar dayandı.

Fakat yükseliş kısa sürdü ve Bitcoin yeniden 5.000 doların altına düştü. Bitcoin’in sonraki hedefi ile ilgili kesin bir şey söylemek oldukça güç. Fakat bazı analistler 5.000 dolar destek seviyesinin kırılmasının ardından düşüş yaşanabileceği görüşünde. Ünlü analist Crypto Michael’da yaptığı paylaşımda bir sonraki destek seviyelerinin 4.100-4.250 dolar ile 3.700-3.800 dolar olduğunu belirtti. Yazının kaleme alındığı saat itibariyle Bitcoin yaklaşık 4.575 dolardan işlem görüyor. Fiyat nasıl şekillenecek hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.