Mart 22, 2020

Bitcoin Fiyatı 20 Bin Dolara Çıkabilir Mi?

Bitcoin, geçen haftaki en büyük çöküşlerinden birini yaşadı ve son birkaç gün içinde büyük bir toparlanma kaydettikten sonra, şu an içi çok değişken bir fiyata sahip. Dışarıdan gelenler ve genel piyasa yatırımcıları için, bu devasa fiyat dalgalanmaları, Bitcoin’i güvenilir olmayan bir yatırım gibi gösterebilir.

Ancak, kripto endüstrisinde, bu sıradan bir davranış olarak kabul edilir ve halihazırda sektörün içinde olan kişiler büyük fiyat hareketine şaşırmayacaktır. Bitcoin yatırımcıları bu kadar yüksek dalgalanmalara alışkınlar ve fiyatın bu yıl yüksek geri kazanımlar elde etmesini bekliyorlar. Daha da önemlisi, Bitcoin yatırımcıları dijital varlığın her iki yönde büyük fiyat dalgalanmalarıyla inişli çıkışlı bir seyir bekliyor.

Bu durum, “Bitcoin bir gece de 20.000 dolara ulaşırsa şaşırmam” konulu bir tweet ile ifade eden Blockstream Kurucu Ortağı ve CEO’su Adam Back tarafından doğru bir şekilde tasvir edilmiştir. Adam, piyasa koşulları göz önüne alındığında, dijital varlığın bu fiyata ulaşmasının ve aynı gece içinde 16.000 dolara çekilmesinin mümkün olabileceğini bile söyledi. Adam, paylaştığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“BU SABAH BİR RÜYAYLA UYANDIM, Kİ BUNUN RÜYA OLDUĞUNU ANLAMASI BİRAZ ZAMAN ALDI. RÜYAMDA BİTCOİN BİR GECEDE 20 BİN DOLARA ÇIKTI VE SONRA 16 BİN DOLARA GERİ ÇEKİLDİ. PİYASA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA ŞAŞIRTICI GÖRÜNMÜYORDU, BU YÜZDEN UYANMAMA NEDEN OLAN FİYAT DEĞİLDİ.”

Adam’ın tweet’i gördüğü bir rüyaya atıfta bulunsa da, tahmin Bitcoin’in son performansı göz önüne alındığında makul görünüyor. Sadece bu hafta, kripto para dört gün içinde %80’in üzerinde kazanç sağladı ve geçen hafta %50’nin üzerinde düşüş yaşadıktan sonra kayda değer toparlanmayla devam etti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.