Bitcoin Fiyatı 20 Bin Dolara Çıkabilir Mi?

0
152

Bitcoin, geçen haftaki en büyük çöküşlerinden birini yaşadı ve son birkaç gün içinde büyük bir toparlanma kaydettikten sonra, şu an içi çok değişken bir fiyata sahip. Dışarıdan gelenler ve genel piyasa yatırımcıları için, bu devasa fiyat dalgalanmaları, Bitcoin’i güvenilir olmayan bir yatırım gibi gösterebilir.

Ancak, kripto endüstrisinde, bu sıradan bir davranış olarak kabul edilir ve halihazırda sektörün içinde olan kişiler büyük fiyat hareketine şaşırmayacaktır. Bitcoin yatırımcıları bu kadar yüksek dalgalanmalara alışkınlar ve fiyatın bu yıl yüksek geri kazanımlar elde etmesini bekliyorlar. Daha da önemlisi, Bitcoin yatırımcıları dijital varlığın her iki yönde büyük fiyat dalgalanmalarıyla inişli çıkışlı bir seyir bekliyor.

Bu durum, “Bitcoin bir gece de 20.000 dolara ulaşırsa şaşırmam” konulu bir tweet ile ifade eden Blockstream Kurucu Ortağı ve CEO’su Adam Back tarafından doğru bir şekilde tasvir edilmiştir. Adam, piyasa koşulları göz önüne alındığında, dijital varlığın bu fiyata ulaşmasının ve aynı gece içinde 16.000 dolara çekilmesinin mümkün olabileceğini bile söyledi. Adam, paylaştığı tweet’te şu ifadeleri kullandı:

“BU SABAH BİR RÜYAYLA UYANDIM, Kİ BUNUN RÜYA OLDUĞUNU ANLAMASI BİRAZ ZAMAN ALDI. RÜYAMDA BİTCOİN BİR GECEDE 20 BİN DOLARA ÇIKTI VE SONRA 16 BİN DOLARA GERİ ÇEKİLDİ. PİYASA KOŞULLARI GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA ŞAŞIRTICI GÖRÜNMÜYORDU, BU YÜZDEN UYANMAMA NEDEN OLAN FİYAT DEĞİLDİ.”

Adam’ın tweet’i gördüğü bir rüyaya atıfta bulunsa da, tahmin Bitcoin’in son performansı göz önüne alındığında makul görünüyor. Sadece bu hafta, kripto para dört gün içinde %80’in üzerinde kazanç sağladı ve geçen hafta %50’nin üzerinde düşüş yaşadıktan sonra kayda değer toparlanmayla devam etti.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın