Bitcoin Fiyatı 10.000 Dolar’ı Geçemezse, Yatırımcılar Nasıl Bir Yol İzleyecek?

Bitcoin yatırımcılarının yaklaşık %58’i, fiyat 10.000 dolar seviyesini geçemezse, ölene kadar kripto paralarını tutmak istiyor.

Kripto sektörünün tanınan isimlerinden Peter Schiff Twitter’da yüksek katılımcılı bir anket yaptı. Ünlü isim, “Bu anket Bitcoin HODLer’ları (birikimcileri) içindir.” diye belirterek şunu sordu:

“Satmaya başlamadan önce Bitcoin fiyatının daha ne kadar süre 10 bin doların altında kalması gerekiyor?”

Yazının kaleme alındığı sırada anket sona erdi ve yaklaşık yaklaşık 28.168 kişi yanıt verdi. Ankette dört seçenek vardı: 1 yıl, 3 yıl, 10 yıl ve yatırımcı ölene kadar. Ankete katılanların yüzde 58’i, birikimlerini “ölene kadar satmayacaklarını” belirtti. En az %58’i, mezarlarına götürmek anlamına gelse bile, kripto parayı önemli olduğu sürece tutacağını söyledi. Başka bir %15 veya 3.900 kişi satmaya karar vermelerinin bir yıl olacağını söyledi. Ankete katılanların yaklaşık %14’ü pozisyonlarından çıkmayı seçmeden önce üç yıl, %13’ü ise gelecek on yıl için bekleyeceklerini söyledi.

Piyasalara göre, BTC son 24 saatte %0.9 düşüşle 9.248 dolar üzerinden işlem görüyor. İlk hedef 10.000 doların üzerine çıkmak ve orada kalmak. Analistler bu seviyeyi BTC’nin uzun zamandır beklenen fiyat rallisini tetiklemek için önemli buluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.