Nisan 17, 2022

Bitcoin Fırtınanın Merkezinde: Glassnode Kurucuları Yorumladı!

Önde gelen analitik firması Glassnode’un kurucu ortakları, Bitcoin yatırımcılarını olası bir satış baskısı konusunda uyardı. İşte detaylar.

Glassnode’un son haber bülteninde Jan Happel ve Yann Allemann, Bitcoin’in riskli varlıklarla korelasyonunun yüksek kaldığını ve ABD hisse senedi piyasasındaki bir düzeltmenin BTC’yi de aşağı çekeceğini öne sürdü.

“Analizimiz, piyasa risklerine karşı bu yenilenen duyarlılığın ve daha güçlü düşüş olasılığının [BTC]’ye olan güven eksikliğinden değil, yüklü bir makroekonomik ortamdan kaynaklandığını önermeye devam ediyor.”

Glassnode kurucu ortaklarına göre, Federal Rezerv, enflasyonla mücadele amacıyla bilançosunu ayda 95 milyar dolara indirdiğini açıkladıktan sonra makroekonomik manzara belirsiz görünüyor. Ayrıca, Rusya’nın askeri saldırganlığını Avrupa Birliği topraklarına kadaar genişletip hedef alma ihtimalinin baş gösteren riskinden de bahsediyorlar.

Riskli ortama yanıt olarak Glassnode yöneticileri, geçen hafta kripto para piyasalarından 100 milyon doların üzerinde para çıkışı olduğunu ve çıkışların ağırlığını BTC’nin aldığını belirttiler.

“Kripto alanına yakından bakıldığında, geçen hafta 134 milyon dolarlık fon çıkışı görüldü ve bu 2022’deki ikinci en yüksek haftalık çıkış oldu. Solana 3.7 milyon dolarlık giriş aldı ve altcoin’ler (çoklu varlık) 5 milyon dolarlık giriş kaydederken, Bitcoin’den 131 milyon dolarlık büyük bir çıkış kaydedildi.” 

Allemann, kasvetli makroekonomik tabloya rağmen, BTC’nin on-chain güç belirtileri göstermeye devam ettiğini de ekledi. Allemann’a göre, BTC yatırımcıları Bitcoin’i kripto borsalarından tarihi bir oranda çekiyor ve bu da bir dibin görülebileceğini gösteriyor.

“Bitcoin borsası net pozisyon değişikliği, potansiyel dibe ve bir sonraki yukarı harekete işaret ediyor. Borsalarda bulunan daha az arz, satış baskısının azalmasına yol açar.” 

bitcoin analiz

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.