Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Piyasasında Son Durum!

Bitcoin 17.600 dolar seviyesindeki bir düşüşün ardından yukarı çıktı ve 18.000 dolar seviyesini geri aldı. Çoğu altcoin’de nefes aldı ve kripto piyasası Cumartesi günü yeşil renge büründü. Sonuç olarak piyasa değeri dünün dip seviyesinden bu yana yaklaşık 20 milyar dolar kazandı.

Bitcoin 18.000 Dolar’ı Geri Aldı

Önde gelen kripto para birimi, haftanın başında kademeli olarak değer kaybetmeye başladı. Arka arkaya birkaç gün kırmızı renkte işlem yaptıktan sonra, 17.600 dolar’a kadar düştü. Başlangıçta yukarı seviyelere geri dönmesine rağmen, BTC sonraki günlerde tam olarak toparlanamadı. Bu durum, başka bir düşüşle sonuçlandı, bu sefer yaklaşık 17.500 dolar’a (Bistamp’ta) kadar geriledi.

Bitcoin düşük seviyelerde kalmayı reddettiği ve kısa bir süre sonra bir adım attığı için iyileşme gecikmedi. İlk olarak, BTC şu anki fiyatı olan yaklaşık 18.350 dolar’a yükselmeden önce 18.000 dolar’ı aştı.

Teknik göstergeler, Bitcoin’in 2020 sonundaki boğa koşusuna devam etmek ve 19.000 dolar seviyesine meydan okumak için 18.500 dolar ve 18.800 dolar’lık direnç seviyelerini aşması gerektiğini gösteriyor. Alternatif olarak, 18.000 dolar, 17.260 dolar ve 17.000 dolar’lık destek alanları, BTC’nin bir kez daha güneye gitmesi durumunda yardımcı olabilir.

Yeşil Altcoin’ler (XRP’ye Rağmen)

Geçen haftanın fiyat düşüşleri sırasında, altcoin’ler Bitcoin’den daha fazla zarar gördü ve toplam piyasa değeri yedi günden kısa bir süre içinde 50 milyar dolar kaybetti. Ancak, altcoin’lerin çoğu, tıpkı Bitcoin’in yaptığı gibi, dünün diplerinden sonra yukarıya çıkmaya başladı.

Ethereum, 24 saatlik ölçekte %4 arttı ve 560 dolara yaklaştı. Bitcoin Cash (%4) 265 dolar’ın üzerinde, Binance Coin (%4.3) 28 dolara yakın, Chainlink (%5) 12 doların kuzeyinde ve Polkadot (%4) 4.8 dolar seviyesinde işlem görüyor. Cardano ve Litecoin ilk ondn (%7) en çok kazananlar ve sırasıyla 0.146 dolar ve 75 dolar’da işlem görüyor.

Ripple, saatler önce 12 Aralık 00:00’da UTC saatinde gerçekleşen Spark (FLR) airdrop anlık görüntüsünün ardından klasik “sell the news (haberleri sat)” etkinliğinin klasik örneği olarak %6 düşüşle kırmızı renkte işlem görüyor.

NEM ve Monero, dünden bu yana çift haneli artışlarla en önemli kazançları elde etti. Sonuç olarak, XEM 0.24 dolar’a yakınken, XMR 150 dolara yaklaştı. Verge (%9), Decred (%9), Waves (%8), Dash (%8) ve Aave (%7) takip ediyor. Sonuçta, toplam piyasa değeri bir günde 20 milyar dolar arttı ve şu anda 541 milyar dolar’ı gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.