Bitcoin, Ethereum, XRP: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Yeni bir çift haneli günlük artışla XRP, piyasa değerine göre ilk 3 kripto para arasına geri döndü. Çoğu altcoin yükselirken, BTC 19.000 dolar’a dokunduktan sonra sakinleşti ve 18.500 dolar’ın altına geriledi. Piyasaya dair detaylı inceleme haberimizde.

Bitcoin, 19.000 Dolar Seviyesinden Sonra Sakinleşti

BTC’nin son etkileyici fiyat gelişmeleri, dün dikkate değer bir yükselişe yol açtı ve bir başka yeni yıllık zirve oluştu. Bu sefer, varlık yaklaşık 19.000 dolar’lık bir fiyat etiketini test etti. Bitcoin, sonraki saatlerde kademeli olarak geri çekilmeye başlasa da, merakla beklenilen fiyat seviyesinin üstesinden gelmek için başka bir girişimde bulundu, ancak başarısız oldu. O zamandan beri, fiyat birkaç yüz dolar kaybetti. Bu hareket, düşüş eğilimi gösteren bir çift tepe oluşumu muydu yoksa Bitcoin için yeni bir ATH belirlemeden önce bir mola mıydı, göreceğiz.

Teknik açıdan, direnç çizgileri 18.800 dolar, 18.950 dolar, 19.400 dolar ve 19.660 dolar (tüm zamanların en yüksek seviyesi) olarak karşımıza çıkıyor. Öte yandan, en yakın destek hatları olan 18.200 dolar ve 18.000 dolar başka bir düzeltme gelirse Bitcoin’i durdurabilir.

Ripple  İlk 3 Arasında Yerini Aldı

Yakın zamanda başlayan altcoin patlaması son 24 saat içinde yoğunlaştı. Ethereum, yıllık zirve olarak 560 doların üzerinde yeni bir yükseliş kaydetti, ancak 540 dolarlık fiyat alanına geri döndü (şu an itibariyle). Sadece 20 Kasım’da, ETH 470 doların altında işlem görüyordu. Bu da sadece iki günde %20 artış yaşandığını gösteriyor.

Ripple (XRP), bir kez tüm dikkatleri üstüne çekti. XRP, 19 Kasım’da 0.28 dolara yerleşti ancak neredeyse 0.50 dolara kadar yükseldi. XRP, 0.44 dolara geri dönmüş olsa da, piyasa değeri Tether’inkini aşarak üçüncü sırayı almasını sağladı.

Bitcoin Cash ve Cardano, benzer şekilde yüzde 6.5 oranında arttı. Sonuç olarak, BCH 290 dolara yaklaşırken, ADA 0.13 doların üzerine çıktı. Binance Coin (%3), Chainlink (%1.5), Polkadot (%1) ve Litecoin (%0.5) de yeşil renkte. Nano (%20), Aragon (%19), Status (%17), VeChain (%11) ve Stellar’da (%10) diğer etkileyici kazanç elde edenler.

Bugün itibariyle kırmızı taraf, yoğun bir şekilde geri çekilen önde gelen DeFi token’larıydı. Yearn.Finance (YFI) %18 fiyat düşüşü gördü. Bu düşüşü Reserve Rights (- %12), Aave (- %12), SushiSwap (- %11) ve Quant (- %10) takip ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.