Bitcoin, Ethereum, UNI: İşte Kripto Piyasasında Son Durum!

0
293

Kripto para piyasasının çoğu, son 24 saatlik sürede nispeten sakin geçti. Bitcoin 11.000 dolar civarında işlem görüyor ve Ethereum %2 artışla 385 dolara yükseliyor.

Dikkatlerin çoğu, dün başlatılan Uniswap’in yönetim token’ı (UNI) üzerinde. En önemli dijital varlık borsalarında yapılan listelemelerin ardından, UNI 5.3 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin 11.000 Doların Altında Kaldı

Dün, önde gelen kripto para birimi 11.000 dolar seviyesini aşmaya çalıştı. Başlangıçta başarılı görünüyordu, ancak hareket hızla tersine döndü ve Bitcoin’in fiyatını merakla beklenen seviyenin altına çekti.

Fiyat düşüşü önümüzdeki birkaç saat içinde devam etti ve BTC gün içi en düşük seviyesi olan 10.750 dolara ulaştı. Ancak, varlık o zamandan beri toparlandı ve şu an 10.950 dolardan işlem görüyor. Bitcoin, değerinde daha fazla yükselme şansına sahip olmadan önce, 11.000 dolarlık ilk direncin kararlı bir şekilde üstesinden gelmek zorunda. Başarılı olursa, BTC’nin 11.150 dolar ve 11.400 dolardaki sonraki direnç seviyeleriyle ile mücadele etmesi gerekiyor.

Buna karşılık, 10.800 dolar seviyesindeki destek, fiyat kırılması durumunda Bitcoin’i koruyamazsa, varlık 10.660 dolara ve ardından 10.450 dolara güvenebilir.

UNI, ETH ve Daha Fazlası: Altcoin’lerde Son Durum

Çoğu büyük altcoin, 24 saatlik ölçekte durgun kaldı. Ripple, Litecoin ve Binance Coin %1’den daha az artarken, Polkadot, Bitcoin Cash ve Chainlink yaklaşık %1 düştü.

Ethereum’u 385 doların üzerine çıkaram %2’lik artışı, ilk ondaki en etkileyici fiyat hareketi. Bu, Uniswap’in dün başlatılan yönetim token’ıyla ilgili gelişmelerden kaynaklanıyor olabilir. UNI’nin piyasaya sürülmesi üzerine popüler DEX protokolü, token’ın toplam arzının %15’ini platformu kullanan herkese airdrop yapacağını duyurdu. Binlerce kullanıcı, her biri 400 ücretsiz UNI token aldı. Ancak, coinleri talep etmek için kullanıcının Ethereum ağını kullanması gerekiyordu. Ücretsiz tokenlar için bu acele rekor yüksek ücretlere yol açtı.

Her durumda, dikkatler dün (ve bugün) UNI üzerindeydi. Protokolün popülaritesiyle Coinbase Pro ve Binance gibi borsalar token’ı neredeyse anında listeledi. Bu, büyük bir ilgi ve fiyat artışı getirdi. Bu yazının yazıldığı sırada, UNI yaklaşık 5 dolardan işlem görüyor ve 850 milyon dolarlık toplam piyasa değeri onu ilk 30 kripto para arasında yerleştiriyor.

Diğer etkileyici fiyat artışları arasında ABBC Coin (%28), SushiSwap (%18), Solana (%15), Neo (%15) ve Loopring (%13) bulunmakta.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın