Bitcoin, Ethereum, Ripple: İşte Kripto Piyasanın Son Durumu!

Bitcoin’in 9.400 dolar seviyesini kırmamasına rağmen, genel kripto para piyasası yükseldi. Bu arada, Nasdaq 100 endeksi tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Geçtiğimiz 24 saat, kripto para birimi alanı da dahil olmak üzere çoğu finansal piyasa için biraz olumlu oldu. Bitcoin yükselişe geçti ve gün içinde 300 dolar kazanırken, S&P 500 endeksi ve Dow Jones yaklaşık %2 arttı. Nasdaq, %2.2’lik bir artıştan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesini gösterdi.

Kripto Pazarı Yükseliyor

Bitcoin önce uzun bir süre açığa çıkan 9.000 doların üzerinde kalmak için savaştı fakat sonrasında, boğalar durumu kontrol altına aldı ve fiyatı yukarı doğru itti. O zamandan beri BTC, önemli direnç seviyesi olan 9.400 doları kıramadığından, biraz 9.250 dolara doğru geriledi. Varlık yükselişini sürdürecek ve sonunda tekrar 10.000 dolara ulaşacaksa, 9.400 dolar ve ardından 9.500 dolar ve 9.800 doları geçmelidir. BTC tersine dönüp aşağı doğru yönelirse, 9.000 dolarlık destek seviyesine güvenebilir.

Diğer kripto paralara bakacak olursak; Ethereum yaklaşık %2 artışla 236 dolara yükseldi. Ripple, Litecoin, EOS, Binance Coin ve Tezos yaklaşık %3 oranında arttı. Bununla birlikte, ilk 10 kripto para arasındaki en önemli kazancı %18 artışla Bitcoin SV’dir. Sonuç olarak, BSV şu anda 185 dolardan işlem görüyor.

COVID-19 salgını patlak verdiğinden beri, Bitcoin ve borsalar artan korelasyon sergilemektedir. ABD endekslerinin çoğu da tatil haftasonunun ardından yeşil görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.