Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash: Kripto Para Piyasası Haftaya Nasıl Başladı?

Bitcoin, 1.000 dolar kadar değer kaybetmeden önce zamanların en yüksek seviyesi olan 24.300 dolar’a ulaştı. Bitcoin Cash, 10 ayın en yüksek seviyesi olan 375 dolar’a yükseldi. Bitcoin Cash haricinde çoğu altcoin son 24 saat içinde sakindi. Kripto para piyasasına dair detaylı inceleme haberimizde.

Bitcoin’den Yeni ATH

Son birkaç gün, önde gelen kripto para birimi için hızlı bir yükseliş yaşadı. Sonunda göze çarpan 20.000 dolar’lık fiyat seviyesinin üzerine çıktıktan sonra, ilerlemeye devam etti ve hafta boyunca tüm zamanların en yüksek seviyelerini tek tek geride bıraktı. Haftasonuna ise konsolidasyon modunda girdi, ancak uzun sürmedi. Dün, BTC bir saat içinde yaklaşık 1.000 dolar değer kaybetti.

Ancak boğalar hareketi durdurdu ve daha fazla düşüşe izin vermedi. Aksine, Bitcoin kayıplarını oldukça hızlı bir şekilde telafi etti ve tekrar daha yüksek hedefler belirledi. Bu, birkaç saat önce 24.300 dolar’lık (Bitstamp’ta) yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi rekoruyla sonuçlandı.

Yine de önceki hareketlerde olduğu gibi, BTC bu seviyede reddedildi ve 1.000 dolar’ın üzerinde bir kayıpla 23.100 dolar’a düştü. Bununla birlikte, varlık yeniden değer kazandı ve tekrar 24.000 dolar’a yaklaştı. Görüldüğü üzere Bitcoin için oldukça hareketli bir hafta sonuydu.

Teknik göstergeler, ilk direnç seviyelerinin 24.200 dolar, 24.500 dolar ve 25.000 dolar olduğunu gösteriyor. Öte yandan, destek seviyeleri 23.000 dolar, 22.250 dolar ve 21.400 dolar’da yer alıyor

Sakin Altcoin’ler (BCH Hariç)

Çoğu altcoin, BTC’nin son fiyat gelişmelerini takip etti. Ethereum dakikalar içinde 660 dolar’dan 620 dolar’a düştü ve sonra tekrar 640 dolar’a yükseldi. Ripple, 0.585 dolardan 0.535 dolara düştü ve şu anda 0.555 dolar seviyesinde işlem görüyor. 24 saatlik ölçekte, her ikisi de kırmızı renkte.

Chainlink (- %2), Polkadot (- %2), Cardano (- %0.6) ve Litecoin (- %5) de değer kaybetti. Binance Coin %3 arttı ve 35 dolar’a yaklaştı. Bununla birlikte, Bitcoin Cash etkileyici bir %15’lik artışla ilk 10 kripto parayı geride bıraktı. Sonuç olarak, BCH birkaç saat önce 375 dolar’a kadar yükseldi. Bu, BCH’nin Şubat 2020’den beri gördüğü en yüksek fiyat seviyesi oldu.

Daha düşük hacimli altcoin’lere bakacak olursak: Dash (%7), Ethereum Classic (%6), Bitcoin SV (%6), EOS (%5) ve Siacoin (%5) değer kazananlar olarak karşımıza çıkıyor. Bunun aksine, SushiSwap (- %5), Aave (- %5), Horizen (- %5) ve Celo (- %4.5) bir günde en çok değer kaybedenler.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.