Bitcoin, ETH, XRP ve LTC İçin İyi Haberler

0

Çin Dijital Para Birimlerine Isınıyor: Kripto Paralara Etkisi Ne Olacak?

Çin Merkez Bankası (PBC), kendi dijital para birimini oluşturmayı planlıyor.

Geçtiğimiz hafta Globaltimes’te yayınlanan bir makalede, PBC’nin yasal bir dijital para biriminin gelişimini hızlandırmak için Dijital Fikri Mülkiyet İdaresi’ne dijital para birimleri ile ilgili 74 patente başvurduğu söyleniyor.

2017’de Çin, ICO’ları yasakladı ve doğrudan Bitcoin-yuan alım satımını durdurdu ve kripto para piyasalarında olumsuz bir etkiye sebep oldu.

Şimdi ise, kripto para birimi uzmanları, PBC’nin kendi dijital parasını çıkarma çabalarını, kripto para birimlerinin geleneksel para birimlerine göre sunduğu birçok avantajın tanınması olarak görüyor. Tam da bi sebeple bu çabaları BTC, ETH, XRP ve LTC gibi büyük kripto para birimleri için iyi bir haber olarak görüyorlar. AVA Labs’ın Kurucu Ortağı ve Protokol Mimarı olan Kevin Sekniqi bu uzmanlardan biri:

“Çin’in yuan’ı dijitalleştirmeye olan baskını, paranın nasıl temsil edildiğini, depolandığını ve taşındığını değiştirme konusunda kilit bir kilometre taşıdır. Dijitalleştirilmiş varlıkların küresel, egemen düzeyde benimsenmesi, dönüştürücü ve etkili ademi merkeziyetçi defter ağlarının nasıl bir hale geldiğinin kanıtı.”

Bununla birlikte, PBC’nin hamlesini daha fazla finansal yenilik kaynağı olarak görüyor.

NEM Ventures Direktörü ve Kurucusu Dave Hodgson da aynı fikirde. “Çin Merkez Bankası’nın dijital finansal hizmetlerle uğraşmakta ve vatandaşları için daha iyi bir kullanıcı deneyimine doğru ilerlemesini görmek olumlu” dedi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın