Sponsorlu İçerik
Kasım 20, 2023

Bitcoin ETF İçin Kritik Tarihler Belli Oldu! Bitcoin ETF Token 1 Milyon Doları Aştı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Hashdex’in Bitcoin ETF (borsa yatırım fonu) başvurusuna ilişkin kararını erteledi. Ayrıca kurum, Global X ve Franklin Templeton’un da ETF başvurularını erteleyerek piyasayı bir sonraki tarihe kadar bekletme kararı aldı.

Hashdex, Bitcoin vadeli işlem ETF’sini Eylül ayında spot Bitcoin ETF’sine dönüştürmek için başvuruda bulunmuştu. Bu başvuruda karar için son tarih 17 Kasım’dı. Ancak SEC karar verme aşamasını uzattığına dair açıklamada bulundu.

Global X şirketinin başvurusunun yeni karar tarihi 22 Aralık 2023 olarak belirlendi. Hashdex ve Franklin Templeton’un ise başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih 1 Ocak 2024 olarak belirlendi.

Ocak ayında, ARK Invest’in Bitcoin ETF başvurusu da karara bağlanacak. Bazı analistlere göre, 10 Ocak 2024 tarihindeki nihai kararın onay olma ihtimali yüzde 90.

Bir düzineden fazla şirket 2023’te spot Bitcoin ETF’leri başlatmak için başvuruda bulundu. BlackRock gibi birkaç şirket şu anda piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum tabanlı benzer ürünler için de başvuruda bulunuyor.

Bununla birlikte, 14-17 Ocak 2024 tarihleri arasında BlackRock, Bitwise, VanEck, WisdomTree, Invesco, Wise Origin ve Valkyrie gibi şirketlerin başvuruları için de onay, ret veya erteleme kararı alınacak.

Bu gecikmeler spot Bitcoin ETF onayına yönelik umutları artırıyor. Kripto meraklıları, karar tarihlerini heyecanla bekleyerek piyasadaki yeni gelişmeleri takip etmeye devam ediyor.

SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularına yanıtı beklenirken, kripto dünyasına Bitcoin ETF adıyla yepyeni bir coin giriş yapıyor. Avantajlı ön satış etkinliği, Bitcoin ETF token satın almak isteyen yatırımcıları bir araya getiriyor.

Bitcoin ETF (BTCETF) – Bitcoin ETF’leri Onaylandıkça Sahiplerini Ödüllendirecek Proje

Geçen hafta kripto dünyasına adım atan Bitcoin ETF, şimdiden 1 milyon doların üstünde fon toplamayı başardı. Bu durum, projenin uzun vadede etkileyici bir potansiyele sahip olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin ETF, ERC-20 standardında sahip, doğrulanmış akıllı sözleşmeye sahip bir token. Stake edilerek dinamik bir şekilde pasif ödüller getirebilen bir token olarak tanımlanıyor. Token, ABD finans piyasalarında uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF’lerinin gelişimini, özel bir şekilde kutlamak amacıyla hayata geçirildi.

Bitcoin ETF tokenin lehine çalışan önemli bir faktör, doğru bir zamanda piyasaya sürülmesi oluyor. ETF’ler beklendiği gibi 2024’ün ilk çeyreğinde onay alırsa BTC ve birçok altcoin tüm zamanların en yüksek seviyelerine geri dönebilir.

Yani, Bitcoin ETF’lerinin SEC onayı alması durumunda, Bitcoin ETF tokenle ilgili de büyük bir iyimserlik dalgası oluşabilir ve token, oluşacak muazzam ivmeden faydalanabilir.

Proje, Ayrıntılı Yol Haritasıyla Dikkat Çekiyor

Bitcoin ETF tokenin yol haritası, token yakım mekanizmasını ayrıntılı bir şekilde açıklıyor. Projenin yaratıcıları, gerçek dünyadaki olaylara bağlı tokenomiklerle değer yaratmak için net bir strateji sunuyor. BTCETF tokenin ana özelliklerine baktığımızda şunlar göze çarpıyor:

  • Proje, tokenomisini doğrudan Bitcoin ETF onay sürecine bağlanıyor. Kilometre taşlarına ulaşıldıkça, BTCETF’in toplam arzının bir kısmı yakılacak.
  • Bitcoin ETF’leri piyasaya sürüldükçe arzın yüzde 25’ini yok edecek beş kilometre taşı belirlendi.
  • Kilometre taşları arasında SEC onayı, ETF ürün lansmanları, yönetim altındaki ETF varlıklarında 1 milyar dolar ve Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşması yer alıyor.
  • Başlangıçta, her BTCETF işlemi yüzde 5’lik vergiye tabi olacak – yani işlem gören tokenlerin yüzde 5’i imha edilecek.
  • Bununla birlikte, ilk BTC ETF onayı gibi gerçek dünyadaki bir kilometre taşına her ulaşıldığında, vergi yüzde 1 oranında azalacak.

Bu deflasyonist mekanizma, kıtlığı ve potansiyel olarak tokenin değerini artırmak için kuruldu. Ayrıca her kilometre taşında satış ücretlerini azaltılması, uzun vadeli BTCETF sahiplerini ödüllendirmek için planlandı.

Projenin, 2 milyar 100 milyon adet token arzı bulunuyor. Toplam token arzının yüzde 40’ı, Bitcoin ETF token satın almak isteyen yatırımcılar için ön satış etkinliğine ayrılıyor. Yüzde 50’si, eşit bir şekilde staking ve yakma işlemleri, geriye kalan yüzde 10, likidite için kullanılıyor.

Bitcoin ETF Token: Piyasaları Aşan Bir Vizyon

Bitcoin ETF Token, sadece piyasa trendlerinden yararlanan bir coin olmayı planlamıyor. Piyasayla ilişkisini, fiyat hareketini desteklemek için bir araç olarak kullanmaya ve bundan fayda sağlamaya odaklanıyor.

Resmi Bitcoin ETF token web sitesi, Bitcoin ETF’leri, onayları ve Bitcoin ile ilgili dünyanın dört bir yanından toplu haberler ve güncellemeler içeriyor.

Projenin yerel tokeni BTCETF yatırımcılara, SEC onayı ve Bitcoin ETF ürünlerinin piyasaya sürülmesiyle ilgili dönüm noktası olaylarına doğrudan dahil olma imkanı sağlıyor.

Bitcoin ETF token satın almak isteyen yatırımcılar, BTCETF’yi 0,0054 dolar karşılığında satın alabilirler.

Yatırımcılar, BTCETF tokenomisinin gelecek aylar ve yıllar boyunca nasıl yapılandırıldığı konusunda şeffaf bir bilgiye sahip. Bu şeffaflık, ilgiyi de artırarak projenin güvenilirliğini daha ikna edici kılıyor.

Bitcoin  ETF token incelemek için tıklayın!

Sorumluluk reddi beyanı: Bu, sponsorlu bir tanıtım yazısıdır. KoinFinans.com, ilgili şirket tarafından sağlanan bu sayfadaki içeriğin doğruluğunu garanti edemez ve bu sayfada yer alan ürün ve hizmetlerle ilgili doğabilecek zararlardan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar.
Kaynak : Finixio


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.