Bitcoin Haberler Manşet

Bitcoin En Şaşalı Günlerinde

single-image

Bitcoin küresel krizden etkilenerek iyi bir sıçrama yaptı ve fiyatını yeniden 5 haneli rakamlara çıkardı. Piyasaya son bir kaç ayda girenler belki şaşıracak ama Bitcoin’in fiyatı her zaman bu kadar yüksek olmadı. Piyasanın en büyük tokeni şu anda en yüksek 64.  gününde diyebiliriz. Daha önce sadece 63 gün Bitcoin bu fiyatın üzerinde kapanış gerçekleştirdi.

Bitcoin Büyüyor…

İlk kripto para birimi olan Bitcoin, 2009 yılının başlarında Satoshi Nakamoto kod adıyla ortaya çıkan kişi ya da kişiler tarafından geliştirildi. Satoshi Nakamato tarafından geliştirildiği söylenmesine karşın kim ya da kimler olduğu belli olmayan kişiler tarafından açık kaynak kodlu yazılım olarak paylaşıldı.

Yüksek bir şifreleme metoduyla korunan ve dünyanın en güvenli para birimi olan Bitcoin birçok teknolojik özelliği ile değil fiyatı ile gündeme geliyor. Bitcoin’in fiyatı üç kere dikkat çekici şekilde yükseldi ve bütün dikkatleri üstüne çekti. İlk çıktığı günden beri büyüyerek ve güçlenerek yoluna devam eden en büyük kripto paranın gelecekteki yerini iyice sağlamlaştırmış gibi görünüyor.

Bitcoin’in En Şaşalı 64. Günü

Cointelegraph’ın raporuna göre Bitcoin’in şu anlık fiyatı, en yüksek dilimde %2’yi kapsıyor. Bitcoin bu fiyatından daha yüksek bir fiyatla sadece 63 gün geçirdi.

Bitcoin Aralık 2018’de roket etkisi göstermiş ve fiyatını 20.000 dolar civarına çekmişti. Bu raporda bulunan 63 günün büyük çoğunluğu bu zamanda kümelenmiş durumda. Aralık 2018’de kamuoyu müthiş bir ilgi göstermiş ve Bitcoin resmen tanınmış olmuştu.

Bu 63 günün içinde bulunan diğer günler ise geçtiğimiz aylarda mevcut. Geçtiğimiz haziran ve temmuz aylarında Bitcoin 13.000 dolar civarına gelerek yılın zirvesini yapmıştı. Bu fiyattan sonra düzeltme yapan Bitcoin yeniden kendini topladı. Nice 63 günlere diyerek haberimizi bitiriyoruz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz