Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’e Oğlundan Yanıt: Para Anlayışınız Kusurlu!

Altın destekçisi Peter Schiff Pazartesi günü, TV programı sunucusu ve Bitcoin taraftarı Max Keiser’ı fiat para kavramını anlamamakla suçladıktan sonra oğlu Spencer Schiff ile karşı karşıya geldi.

Peter Schiff  “Max Keiser’e göre, ben bir fiat bağımlısıyım çünkü Bitcoin’e karşıyım. Tuhaf Bitcoin’in dünyasında, altın yeni fiattır. Açıkçası, Max Keiser itibari para kavramını veya Bitcoin’in yasal para birimi veya gerçek paradan nasıl farklı olduğunu anlamıyor. Bu, Bitcoin saplantısını açıklıyor.” şeklinde bir twitter paylaşımı yaptı. Yazının kaleme alındığı sırada tweet’i 354 yorum, 877 kez beğeni aldı.

Yorum yapanlar arasında 18 yaşındaki bir Bitcoin savunucusu olan oğlu da vardı. Üniversite birinci sınıf öğrencisi ve Avusturya iktisat öğrencisi Spencer Schiff babasının tweet’ine şu cevabı verdi:

“Para anlayışınız kusurlu. Bir paranın sağlamlığının temel belirleyicisinin, saçma bir kavram olan ‘içsel değere’ sahip olmak olduğunu düşünüyorsunuz. Sağlam parayı itibari paradan ayıran şey, ilkinin zorlayıcı Devlet emirlerinden ziyade serbest piyasada ortaya çıkmasıdır.”

Spencer kripto topluluğu tarafından övgü aldı. Keiser, Spencer’ın tweet’ini beğendi ve “Gelecek Bitcoin’cilerindir.” ifadelerini kullandı. Ayrıca diğer topluluk üyelerini Spencer’ı Twitter’da takip etmeye çağırdı. Peter Schiff ise oğluna şu sözlerle yanıt verdi:

“Elbette oğlumu takip edin. Ama Bitcoin’e karşı zayıf olduğu için değil. Bu konuda yanılıyor. Doğru yaptığı her şey için onu takip edin. Henüz para araştırmacısı değil ama üzerinde çalışıyor. Bitcoin’de para kaybetmek eğitiminin maliyetli ama değerli bir parçası olacak.”

Peter Schiff ve Max Keiser uzun süredir Bitcoin ve altın hakkında paylaşım yapıyor. Keiser, Peter Schiff’in, Warren Buffett ve Mark Cuban ve Jim Rogers dahil olmak üzere diğer birkaç Bitcoin eleştirmeni gibi 50.000 dolar’da panik yapacağını düşünüyor. Salı günü paylaştığı bir tweet’te Keiser, “Unutmayın. Peter Schiff’e 1 dolar’da Bitcoin almasını söylemeye başladım. Ve ona 10 dolar 100 dolar 1000 dolar’dan satın almasını söyleyip durdum.” ifadelerini kullandı. Peter Schiff hemen Keiser ile çelişerek şöyle dedi:

“Fiyat bu kadar düşükken benimle Bitcoin hakkında konuştuğunuzu hiç hatırlamıyorum. Bitcoin ile ilgili bu kadar çok şey zaten bir yalan olduğu için, birkaç tane daha dahil etmenin çok az fark yarattığını düşünüyorsunuz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.