Bitcoin Eleştirisinde Bulunan Ünlü İsim, Nasıl BTC Satın Almaya Karar Verdi?

0

Daha önce Bitcoin’i “yasa dışı para birimi” olarak adlandıran CNBC’den Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından varlık konusundaki fikrini değiştirdi. Bu bilgiyi daha önce sizinle paylaşmıştık. Şimdi ise Jim Cramer’ın fikrinin neden değiştiğine dair detaylı bir haber hazırladık.

Eski hedge fonu yöneticisi ve şu anki CNBC TV sunucusu Jim Cramer, Bitcoin konusundaki fikrini değiştirdi. Anthony Pompliano’nun podcast’inde yer alan Cramer, fikrini değiştirmesinin nedenlerini açıkladı.

Cramer Bitcoin Konusundaki Fikrini Değiştirdi

CNBC’nin Mad Money isimli programının sunucusu daha önce Bitcoin ile biraz belirsiz bir ilişki içindeydi. 2017’de BTC’nin fiyatının eninde sonunda 1 milyon doları bulacağını iddia etmesine rağmen, aynı zamanda varlığı eleştirdi ve bir yıl sonra onu “yasadışı para birimi” olarak adlandırdı. Bununla birlikte şu an ise, popüler Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano’nun biraz yardımıyla fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Hatırlarsanız Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Pompliano, Twitter’da Cramer’ı Bitcoin almaya ikna ettiğini söylemişti. Detaylar ise birkaç gün sonra Pompliano, ünlü TV sunucusu ile bir podcast’de yer aldığında belli oldu.

Pompliano’nun BTC’nin yararlarını özetlemesinin yanı sıra Cramer, Bitcoin’in sınırlı 21 milyon arzını, özellikle geleneksel finansal sistem ve fiat para birimleri üzerinde önemli bir avantaj olarak gördüğünü söyledi. Sonrasında Fed’in para basma politikasınıda eleştirerek şunları söyledi:

“Uzun süre insanlar ‘peki, Bitcoin’e ne dersin’ diye sordu ve ben de ‘kahve ticareti yapmıyorum, pamuk ticareti yapmıyorum ve Bitcoin ticareti yapmıyorum’ dedim ve bu çok uzun zaman yeterli oldu. 3 trilyon dolarlık paketlere kadar işe yaradı çünkü bundan bizde yok. Bu ülkede üç trilyonumuz yok.”

Cramer ve Pompliano ayrıca sektör içinde çok tartışılan başka bir konuya da değindi; farklı nesillerin yatırım seçeneklerini nasıl gördükleri. Bitcoin’in genç neslin altını olduğu anlatısı daha önce Robert Kiyosaki ve dev ABD çokuluslu bankası JPMorgan Chase & Co. tarafından gündeme getirilmişti.

Mad Money’nin sunucusu, “çocuklarım mirasımı aldıklarında altın konusunda kendilerini rahat hissetmeyecekler ve kripto konusunda kendilerini rahat hissedecekler” dedi. “Modası geçmiş” altın depolama uygulamalarını, küresel dijitalleşme döneminde bir daktilo ile çalışmak olarak nitelendirdi.

Cramer, küresel ekonominin kısa vadeli geleceği konusunda iyimser pek iyimser görünmüyor. Bitcoin’in birçok yönden altına benzediğine inanıyor ve varlıklarınızı korumak söz konusu olduğunda, “birine veya diğerine sahip olmalısınız” ifadelerini kullanıyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın