Bitcoin Eleştirisinde Bulunan Ünlü İsim, Nasıl BTC Satın Almaya Karar Verdi?

Daha önce Bitcoin’i “yasa dışı para birimi” olarak adlandıran CNBC’den Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından varlık konusundaki fikrini değiştirdi. Bu bilgiyi daha önce sizinle paylaşmıştık. Şimdi ise Jim Cramer’ın fikrinin neden değiştiğine dair detaylı bir haber hazırladık.

Eski hedge fonu yöneticisi ve şu anki CNBC TV sunucusu Jim Cramer, Bitcoin konusundaki fikrini değiştirdi. Anthony Pompliano’nun podcast’inde yer alan Cramer, fikrini değiştirmesinin nedenlerini açıkladı.

Cramer Bitcoin Konusundaki Fikrini Değiştirdi

CNBC’nin Mad Money isimli programının sunucusu daha önce Bitcoin ile biraz belirsiz bir ilişki içindeydi. 2017’de BTC’nin fiyatının eninde sonunda 1 milyon doları bulacağını iddia etmesine rağmen, aynı zamanda varlığı eleştirdi ve bir yıl sonra onu “yasadışı para birimi” olarak adlandırdı. Bununla birlikte şu an ise, popüler Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano’nun biraz yardımıyla fikrini değiştirmiş gibi görünüyor.

Hatırlarsanız Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Pompliano, Twitter’da Cramer’ı Bitcoin almaya ikna ettiğini söylemişti. Detaylar ise birkaç gün sonra Pompliano, ünlü TV sunucusu ile bir podcast’de yer aldığında belli oldu.

Pompliano’nun BTC’nin yararlarını özetlemesinin yanı sıra Cramer, Bitcoin’in sınırlı 21 milyon arzını, özellikle geleneksel finansal sistem ve fiat para birimleri üzerinde önemli bir avantaj olarak gördüğünü söyledi. Sonrasında Fed’in para basma politikasınıda eleştirerek şunları söyledi:

“Uzun süre insanlar ‘peki, Bitcoin’e ne dersin’ diye sordu ve ben de ‘kahve ticareti yapmıyorum, pamuk ticareti yapmıyorum ve Bitcoin ticareti yapmıyorum’ dedim ve bu çok uzun zaman yeterli oldu. 3 trilyon dolarlık paketlere kadar işe yaradı çünkü bundan bizde yok. Bu ülkede üç trilyonumuz yok.”

Cramer ve Pompliano ayrıca sektör içinde çok tartışılan başka bir konuya da değindi; farklı nesillerin yatırım seçeneklerini nasıl gördükleri. Bitcoin’in genç neslin altını olduğu anlatısı daha önce Robert Kiyosaki ve dev ABD çokuluslu bankası JPMorgan Chase & Co. tarafından gündeme getirilmişti.

Mad Money’nin sunucusu, “çocuklarım mirasımı aldıklarında altın konusunda kendilerini rahat hissetmeyecekler ve kripto konusunda kendilerini rahat hissedecekler” dedi. “Modası geçmiş” altın depolama uygulamalarını, küresel dijitalleşme döneminde bir daktilo ile çalışmak olarak nitelendirdi.

Cramer, küresel ekonominin kısa vadeli geleceği konusunda iyimser pek iyimser görünmüyor. Bitcoin’in birçok yönden altına benzediğine inanıyor ve varlıklarınızı korumak söz konusu olduğunda, “birine veya diğerine sahip olmalısınız” ifadelerini kullanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.