Bitcoin Düşüyor, Düşüş Devam Edecek Mi?

Haftalardır büyük yükselişe devam eden lider kripto para birimi Bitcoin, şu anda satış baskılarıyla karşı karşıya. Geçtiğimiz Pazar günü, 252,44 milyar dolar seviyelerine yükselen market hacmi, piyasada şu anda yaşanan düşüşlerden etkilendi, kademeli olarak düşüşe başladı ve 232,90 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi.

Kripto para piyasasında düşüşlerden en büyük etkilenen 2 kripto para birimi Ripple  (XRP) ve Stellar (XLM) bulunuyor. Bitcoin (BTC) yalnızca yüzde 4,67 oranında düşüş gösterdi ve 7,600 dolar direnç seviyelerinde güçlü destek bulunuyor.

Düşüş bekleniyordu

Yaşanan düşüş beklenemedik değildi, kripto para analistleri geçen hafta yaşanan ani yükselişlerden sonra yaşanacak düzeltme konusunda uyarıda bulunmuşlardı. Bu nedenele kötü haberler ve olumsuz görüşler düşüş konusunda etkisi bulunmuyor. Bu yaşanan düzeltme uzun vadede olumlu bir durum olabileceği öngörülüyor.

Bitcoin

Bitcoin, haraketli ortalamasına bakıldığında 1 saatlik Bollinger bantı ile birleştiğinden dolayı 7,800 dolar seviyesinde güçlü bir direnç ile karşı karşıya. Bu noktayı 3 kez test etti fakat direnci kıramadı ve BTC güvenli bölge olan 7,600 dolar direnç seviyesine geriledi.

BTC/USD fiyatı 1 saatlik Bollinger bandına geri döndü ve kuvvet indeksi (RSI) aşırı alım bölgesinin dışına düştü. Eğer alım baskısı gelmezse Bitcoin’de yakın zamanlarda yükseliş göstermesi pek mümkün gözükmüyor.

Bitcoin, coinmarketcap yayın saati verilerine göre 134,94 milyar dolar piyasa değeri ile 7.617 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.