Analizler Bitcoin

Bitcoin Düşüyor, Düşüş Devam Edecek Mi?

single-image

Haftalardır büyük yükselişe devam eden lider kripto para birimi Bitcoin, şu anda satış baskılarıyla karşı karşıya. Geçtiğimiz Pazar günü, 252,44 milyar dolar seviyelerine yükselen market hacmi, piyasada şu anda yaşanan düşüşlerden etkilendi, kademeli olarak düşüşe başladı ve 232,90 milyar dolar seviyelerine kadar geriledi.

Kripto para piyasasında düşüşlerden en büyük etkilenen 2 kripto para birimi Ripple  (XRP) ve Stellar (XLM) bulunuyor. Bitcoin (BTC) yalnızca yüzde 4,67 oranında düşüş gösterdi ve 7,600 dolar direnç seviyelerinde güçlü destek bulunuyor.

Düşüş bekleniyordu

Yaşanan düşüş beklenemedik değildi, kripto para analistleri geçen hafta yaşanan ani yükselişlerden sonra yaşanacak düzeltme konusunda uyarıda bulunmuşlardı. Bu nedenele kötü haberler ve olumsuz görüşler düşüş konusunda etkisi bulunmuyor. Bu yaşanan düzeltme uzun vadede olumlu bir durum olabileceği öngörülüyor.

Bitcoin

Bitcoin, haraketli ortalamasına bakıldığında 1 saatlik Bollinger bantı ile birleştiğinden dolayı 7,800 dolar seviyesinde güçlü bir direnç ile karşı karşıya. Bu noktayı 3 kez test etti fakat direnci kıramadı ve BTC güvenli bölge olan 7,600 dolar direnç seviyesine geriledi.

BTC/USD fiyatı 1 saatlik Bollinger bandına geri döndü ve kuvvet indeksi (RSI) aşırı alım bölgesinin dışına düştü. Eğer alım baskısı gelmezse Bitcoin’de yakın zamanlarda yükseliş göstermesi pek mümkün gözükmüyor.

Bitcoin, coinmarketcap yayın saati verilerine göre 134,94 milyar dolar piyasa değeri ile 7.617 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bir Yorum Yaz

Eposta adresiniz yayınlanmayacak.

Bu yazılarımızı da beğenebilirsiniz