Bitcoin Düşüşü Hangi Seviyede Sona Erecek? Analist Kritik Desteği Açıkladı 

0
Bitcoin Düşüşü Hangi Seviyede Sona Erecek? Analist Kritik Desteği Açıkladı 

Bağımsız bir araştırma sağlayıcısı olan Fairlead Strategies’in kurucusu ve yönetici ortağı Katie Stockton, Bitcoin için bir sonraki destek seviyesinin 19.500 dolar olduğunu söyledi. Açıklamayı, küresel kripto piyasası çöküşünün ardından Kitco News’e verdiği bir röportajda yaptı.

Analiste göre, 27.000 dolar destek seviyesini koruyamayan Bitcoin şimdi 18.300 dolar ile 19.500 dolar arasındaki bir aralığı yeniden test etme riskiyle karşı karşıya.

“Bu bölgenin iki kat önemi var. Birçok insan 19.500 dolar seviyesini eski bir zirve olarak hatırlar. Ve piyasanın hafızası bu şekilde hareket ettiğinden, Bitcoin oraya geri dönerse, insanların ‘O seviyeye geri dönmeyi çok isterdim’ dediğini görebilirsiniz. Piyasa psikolojisini bir düşünün. Direnç olgusunu desteğe dönüştüren şey budur”  

Bitcoin aşırı satım durumunda, ancak bu eğilimlerin değişmesi aylar alabilir, bu yüzden Stockton Bitcoin için hızlı bir toparlanma öngörmüyor. Bitcoin, risk altındaki varlıkların geri kalanıyla bir satış çılgınlığına yakalandı. Cuma günü beklenenden daha yüksek enflasyon verileri açıklanmadan önce bile küçük bir kırılma yaşandı ve aşırı satım koşulları düzeltilmedi.

“Baktığınız herhangi bir risk varlığı düşüş eğiliminde. Bu nedenle kısa vadeli rallileri karşı eğilim olarak ele almamamız gerekiyor. Aşırı satım koşullarının sürdüğünü gördüğünüzde, bu düşüş trendinde olduğunuz anlamına gelir.”

Stockton’ın ileriye dönük varsayımı, Bitcoin’deki bu düşüş eğiliminin anlatıyı değiştirmek için anlamlı bir ivme olana kadar devam edeceği yönünde. Ancak bu gerçekleştiğinde bile, değişim yavaş olacak ve büyük ölçüde yatay ticaret hakim olacak.

“Bu güç ve büyüklükteki bir düşüş, hızlı veya kolay bir şekilde sona erme eğiliminde değildir. Bu genellikle bir süreçtir. Ve bu süreç, bir başlangıç ​​ile karakterize edilir.”

Stockton, Bitcoin bu kadar değişken fiyat dalgalanmalarına kapıldığı sürece, kripto para biriminin altına daha yakın bir varlık olduğunu önermenin zor olacağını da sözlerine ekledi.

“Altın yıldan yıla daha iyi performans gösterdi […] Açıkçası, aynı şeyi Bitcoin veya kripto para birimlerinde görmedik. Kesinlikle altının güvenli liman anlatısına daha sadık kaldığını görüyoruz.”   

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın