Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi? Kripto Analisti Açıkladı

0
Bitcoin Düşüşü Devam Edecek Mi? Kripto Analisti Açıkladı

Bugün kripto para piyasasında gördüğümüz düşüş, bazıları için sürpriz olmuş olabilir, ancak birçok analist ve kripto meraklısı bu tür bir gelişmeyi daha öncesinde öngörmüştü. Dahası düşüşün devam edeceğini düşünen analistler de var.

Eski bir Ark Invest analisti ve tanınmış kripto meraklısı olan Chris Burniske, masaya “yükseliş hedefi” koyan meslektaşlarını eleştirdi ve Ağustos ayının başından itibaren yaptığı tahminle tweet’ini destekledi. Bu tahminde, Burniske ya Haziran dip seviyelerinin yeniden test edileceğini ya da bu seviyelerden önemli bir düzeltme olacağını öngördü.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analiste göre, en azından Bitcoin’in 20.000 dolar ve Ethereum’un 1.000 dolar fiyatında bir düzeltme yaptığını görebiliriz. Ya da en fazla piyasa Haziran dip seviyelerine kadar gerileyebilir.

Bununla birlikte, ETH’nin hisse kanıtına geçmesinden önce veya sonra, fiyatta böyle bir düşüşün ne zaman olması gerektiği sorulduğunda, Burniske “sonra” dedi. Bu nedenle, analist tahmininde haklı çıkarsa, planlanan Merge tarihi olan 15 Eylül’den sonraki Ethereum fiyatı, son yılların en düşük seviyelerine gerileyebilir.

Bitcoin düşüşünün artıları ve eksileri

Bitcoin gün içinde 22.800-22.500 dolarlık desteğin altına geriledi ve kısa süreliğine 21.400 dolar değerine ulaştı. Burada temelde öne çıkan iki ana düşünce mevcut: olumlu – Bitcoin fiyat düşüşü, son haftalardaki büyümenin ardından sağlıklı bir düzeltme olarak kabul edilebilir, olumsuz — piyasadaki ruh hali yükselişte olsa da, 21.700-21.400 dolarlık bloğa hızlı düşüş, 19.000 dolara doğru gerileme ihtimalini gündeme getirebilir.

Bu noktada Bitcoin fiyatının bu seviyelere verdiği tepkiler izlemeye değer. Destek seviyesi 21.400 dolar olarak kaldı. Yükselmeye devam etmek için önümüzdeki birkaç gün içinde 21.800 doların üzerinde konsolide olması gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın