Bitcoin Düşüşlerin Ardından Sert Mi Yükseliyor?

0

Bitcoin her %30 düşüşten sonra %153 yükseliyor. Yapılan araştırma ve incelemelere göre Bitcoin de gerçekleşen düşüşlerden sonra sert ralliler oluşuyor.

Son yıllarda Bitcoin her kayda değer düştüğünde ortalama %153 yükselmiş. Bu sadece boğa sezonlarında alım satım yapanlara para kazandırmıyor aynı zamanda kısa vadeli yatırımcının para kazanmasına da olanak sağlıyor.

Bitcoin 8300 dolar seviyelerini gördüğünde tahminler Bitcoinin 6000 dolar seviyelerine düşmesi yönündeydi ama pek gerçekleşmedi. 8000 doların altlarına kadar inen Bitcoin yine tırmanmayı başardı. Bazı kripto para uzmanları Bitcoinde boğa koşusunun yakın olduğunu söylerken bazıları da koşudan önce bir düşüş ihtimalini söylüyor.

Kripto para analisti olan Josh Rager’a göre, ortalama  yüzde 30’luk bir geri çekilme öyle ya da böyle yaşanacak. Rager, dünyanın yaygın kripto para birimi olan Bitcoinin bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmanmadan önce birkaç güçlü düşüş yaşayabileceğine inanıyor.

Ek olarak Rager, son yükseliş trendinde fiyatta en az dokuz geri çekilme olduğunu belirtti. Yatırımcıların bu geri çekilmelerden faydalanmaları ve alım fırsatlarını kaçırmamaları gerekiyor. Bir sonraki düşüş ve yükselişin Bitcoin’i nereye götüreceği sorusuna Rager, başlangıç olarak 9.200 ile 9.600 dolar arasını işaret ediyor. Ama Rager bu tahmininden emin olmadığının altını güçlü çiziyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın