Bitcoin Düşüşe Tepki Veremiyor!

0
414

Bitcoin Türkiye saati ile 12:00’da 7.550 dolar civarında seyrediyor. Kademeli olarak düşüşünü sürdüren Bitcoin, son 25 günde yaklaşık olarak 2.500 dolar değer kaybetti. Ekim ayındaki değerine tekrardan gelen lider kripto para, bir önceki boğa koşusunun kazanımlarını tamamen sildi. Peki, Bitcoin’de düşüş devam edecek mi?

Bitcoin’de gelen düşüşler teknik verileri sürekli yenilerken, herhangi bir desteğe demir atmaması bu yenileme işlemini bir hayli zorluyor. Bitcoin’de bugün itibariyle iki kritik destek seviyesi karşımıza çıkıyor. Bunlardan ilki, Bitcoin’in şu anda bulunduğu 7.600 dolar destek seviyesi iken, ikincisi ise muhtemelen yakında test edeceği 7.300 dolar destek seviyesi.

Bitcoin’de kısa ve orta vadede yükseliş trendinin oluşması için, bir katalizöre ihtiyaç olduğu açık bir şekilde gözüküyor. Nedeni ise destek seviyelerinde herhangi bir alış emrinin görülmesi. Normal şartlarda Bitcoin’de iki tip düşüş görülür. Bunlardan ilki piyasanın büyük bölümünü elinde bulunduran balinalardan birinin, büyük bir satış gerçekleştirirek yaptığı düşüş, ikincisi ise kademeli, doğal düşüşler. Bitcoin bu iki tip düşüşte de, destek noktalarında, alım reaksiyonu ile karşılaşır ve yukarı yönlü hamleler yapar. Ama bu bir aylık düşüşte, Bitcoin’de bu reaksiyonlar çok cılız gözüktü, özelikle son günlerde.

Bu göstergeler ise kısa vadede, düşüşün azalarak devam edeceğini bize gösteriyor. Ama teknikten biraz çıkacak olursak. Bitcoin’i Bitcoin ve piyasayı piyasa yapan şeyin sürprizler olduğunu da unutmamak gerekir.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın