Bitcoin Düşüşe Devam Edecek Mi?

Bitcoin Türkiye saati ile 10:30’da 9.500 dolar civarında seyrediyor. Yeniden psikolojik sınırın altına düşen Bitcoin, yatırımcılarında endişe yarattı. Bitcoin’in bu seviyeden daha da aşağı düşebilme ihtimali şu an için en çok merak edilen konulardan. Bu konuya dair bütün detaylar haberimizde.

Bitcoin Düşüşe Devam Edecek Mi?

Piyasanın lider kripto parası Bitcoin, bu ay başında bulunduğu fiyat dilimine, ayın sonunda tekrardan döndü. Bitcoin Ağustos ayına da psikolojik sınırın altında başlamıştı. Daha sonra ise 12.000 doların üstüne kadar çıkmıştı. Bu zirveden sonra ise kademeli olarak düşüş yaşadı. Bitcoin son üç ay içerisinde beş kez bu fiyat seviyesine düştü. Beş defasında da bu fiyat seviyesinden yukarıya sıçrama yaptı.

Bitcoin’in bu seviyeden yukarı yönlü bir hareket yapma ihtimali daha yüksek gözüküyor. Piyasanın lider kripto parası bu seviyeye geçtiğimiz aylarda beş kez geldi ve beşinde de bu fiyat seviyesinden yukarıya çıktı. Bitcoin’in yukarı yönlü bir hareket yapması için öncelikli olarak psikolojik sınırın üstüne çıkması gerek.  Daha sonraki ciddi direnç seviyelerini, Bitcoin bu psikolojik sınırın üstüne çıktığında sizlerle paylaşmak isteriz.

Bitcoin şu anda 9.500 dolar desteğine tutunmuş durumda. Son yirmi dört saattir bir çok satışa rağmen, bu ciddi destek seviyesi hala korunuyor. Bu seviyenin altına düşmesi hâlinde en önemli destek noktası 8.900 dolar noktasında bulunan destek. Bu desteğin kaybedilmesi halinde ise Bitcoin için kara bir senaryo gelebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.