Bitcoin Durdurulamaz Bir Güç

0

ABD Kongre Üyesi: Bitcoin “Durdurulamaz Bir Güç”

Bitcoin’in ilk uygulayıcıları için, kripto vaadi, kendi mali kaynaklarını kontrol altına alma özgürlüğüydü. Ancak şimdiye kadar, kripto tehdidi, hükümetler tarafından büyük ölçüde göz ardı edildi, çünkü kripto hiçbir zaman devletleri tehdit edecek kadar somutlaştırılmadı.

Bu, Facebook’un kendi kripto parası Libra ile birlikte değişti. Proje, Washington’da alarm zillerinin çalmasına neden oldu. Kripto paraları frenlemek ve kontrol altına almak için çalışmalar yapılmaya başlandı.

Libra İle İlgili Endişe

Son zamanlarda Facebook’un Libra projesi Washington’da bir kargaşaya neden oldu. Politikacılar, doların küresel finansal sistemin hakimiyetini etkileyebileceğinden Libra’yı tehdit olarak hissediyorlar. Libra hakkında yapılan konuşma o kadar büyüdü ki, Amerika Başkanı Donald Trump 12 Temmuz’da “Facebook ve diğer şirketler banka olmak istiyorsa, yeni bir bankacılık şartı istemek ve tüm bankacılık düzenlemelerine tabi olmak zorunda” şeklinde tweet paylaşımında bulundu.

Beklenmeyen Yorum

Kripto endüstrisinde çok popüler olmayan ABD Kongre Üyesi Patrick McHenry, 17 Temmuz’da ABD Temsilciler Meclisindeki Libra Duruşması sırasında yaptığı yorumlar sebebiyle son zamanlarda manşetlerde yer aldı. “Bitcoin tanıtım broşürünün yazarı olan Satoshi Nakamoto ve diğerlerinin inşa ettiği dünya durdurulamaz bir güçtür” şeklinde açıklama yaptı. Bu yorum, kongre üyesini tepedeki popüler görünüme aykırı olduğu için dikkat çekti. Daha sonra, “Bu yeniliği caydırmaya çalışmamalıyız; hükümetler bu yeniliği durduramazlar ve denemiş olanlar çoktan başarısız oldu. ” diye ekledi.

Kripto para birimi tüm dünyada dikkat çekerken, dünyadaki hükümetlerin çoğu buna olumlu bir açıdan bakıyor. Bazıları, özellikle ABD ve diğer gelişmiş ülkeler gibi mevcut sistemden finansal olarak yararlananlar, kendi iç etkilerinden vazgeçme konusunda isteksiz. Ancak kongre üyelerinin belirttiği gibi, inovasyon durdurulamaz ve sonuçta en büyük değere sahip olan sistem kazanacaktır.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın