Nisan 5, 2020

Bitcoin Diğer Varlıklara Göre Daha Kârlı

Analist Willy Woo, son beş yılda S&P 500, altın ve Bitcoin’in performansını karşılaştıran bir grafik yayınladı. Bu karşılaştırma kripto para biriminin son zamanlardaki değer düşüşünün bu zaman dilimi içinde çok daha az önemli olduğunu ortaya koymaktadır.

Eleştirmenler, Bitcoin’e daha yakın bir yatırımın çok daha az kârlı olduğunu söyleyebilir. Bununla birlikte, son birkaç yıl boyunca Bitcoin’e yapılan tutarlı yatırımın akıllı bir hareket olduğu gerçeği devam etmektedir. Daha da önemlisi, Bitcoin’in son fiyat düşüşleri altın veya hisse senetlerinden daha fazla acı vermedi. Aslında, ABD borsa şimdi 2015 seviyelerine döndü, oysa Bitcoin katlanarak daha değerli oldu.

Medium üzerine yazan Sylvain Saurel, son on iki ay boyunca Bitcoin’i borsa ve altınla karşılaştırıyor. Analizinde Bitcoin yine en iyi yatırım tercihi olduğunu kanıtladı. Dow Jones ve S&P 500 tarafından temsil edilen borsa, değerinin çoğunu kaybetti. Geleneksel güvenli sığınak altın %25 yükseldi. Bitcoin ise geçen yıl bu zamandan bu yana %35 yükseldi.

Bitcoin eleştirmenleri tipik olarak kripto para biriminin sağlam bir desteğinin olmadığını ve değerini sadece yatırımcının ilgisiyle elde ettiğini iddia ediyorlar. Bu iddia bir dereceye kadar doğrudur, çünkü Bitcoin de faydası sayesinde değer kazanır. Blockchain mimarisi, BTC’nin merkezi aracılar olmadan dünyanın herhangi bir yerine gönderilmesini sağlar. Ayrıca, yalnızca kriptografi ile son derece güvenli tutulabilir. Geleneksel varlıklarla henüz eşleştirilmemiş kullanım örnekleri yaratan bu özelliklerdir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.