Bitcoin Dibe Ulaştı Mı? Çöküşü Bilen Analist Açıkladı!

0
Bitcoin Dibe Ulaştı Mı? Çöküşü Bilen Analist Açıkladı!

Bitcoin’in Mayıs 2021 çöküşünü doğru bilen ve kripto topluluğu tarafından yakından takip edilen kripto stratejisti, önde gelen dijital varlığın makro dibine ulaşıp ulaşmadığını belirlemek için Bitcoin’in (BTC) durumunu inceledi.

Dave the Wave takma adını kullanan kripto analisti, 117.000 Twitter takipçisine Bitcoin’in 20.000 doların altındaki son düzeltme hareketinin BTC’nin 2018 ayı piyasası kapitülasyonunu hatırlattığını söylüyor.

“Son kapitülasyon olayı 2018 ile orantılı. Bunun o zamankine benzer olması güçlü bir ihtimal.”

Bitcoin USD Analizi

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz üzere, Dave the Wave’in grafiğine bakıldığında, Bitcoin’in 30.000 dolardan 2022’nin en düşük seviyesi olan 17.760 dolara doğru yaşadığı keskin geri çekilmesinin büyüklüğü, kral kripto paranın 6.000 dolardan 3.000 dolara düştüğü ve sonunda dibe vurduğu 2018 satış olayıyla karşılaştırılabilir görünüyor. Her iki durumda da BTC, değerinin yüzde 44’ünden fazlasını kaybetti.

Kripto stratejisti, Bitcoin’in 2012’den bu yana sürekli olarak %0.382 Fibonacci seviyesine yakın ayı piyasası dipleri belirlediğinin de altını çiziyor.

“Şansa bakın.”

Bitcoin indeksi

Dave the Wave, mevcut seviyesinde, Bitcoin’in logaritmik büyüme eğrisine (LGC) göre uzun vadeli boğalar için birinci sınıf bir fırsat bölgesinde işlem gördüğünü söylüyor.

“Fiyat şu anda uzun vadeli ‘LGC satın alma bölgesi’ modelinin derinliklerinde. Orta vadeli teknik hedefimden daha düşük. Uzun vadeli bir pozisyon oluşturmak isteyen yatırımcılar, makul bir şekilde şekilde ve LGC modeline dayalı olarak burada bir dilim satın alırsa iyi bir sonuca ulaşabilirler.

Kripto stratejisti ayrıca, BTC’nin art arda üç ay boyunca kanama yaşamasından sonra sıçrama eğilimine dayanarak Bitcoin‘in yükselişli bir Temmuz geçireceğini tahmin ediyor.

“Bitcoin için önümüzdeki ay yeşil bir ay olacak.”

Bitcoin kripto

Yazım sırasında, Bitcoin bu yılın en düşük seviyesinden yüzde 16’nın üzerinde bir artışla 20.639 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın