Bitcoin Delta Seviyesi Korkuttu: İşte Hedef Fiyat!

Bitcoin fiyatı, kripto para piyasasının geri kalanı gibi oldukça büyük bir oynaklığın tam ortasında yer alıyor. Mevcut piyasa döngüsü hareketlerine devam ederken, fiyat henüz ‘delta’ aralığına ulaşmadı. Daha geniş bir tabloya baktığımızda BTC fiyatının zaman zaman 20.000 dolar seviyesini geçtiğini gördük. Bilindiği üzere bu 20.000 dolar önemli bir ‘psikolojik seviye’ olarak tanımlanıyor. Ayıların piyasaya hakimiyeti göz önüne alındığında ise daha düşük seviyelerin ortaya çıkıp çıkmayacağı büyük bir merak konusu.

Bitcoin (BTC) Delta Fiyat Seviyesi

Bitcoin fiyatının son zamanlarda oluşturduğu ‘fiyat modeli’ yakından incelendiğinde düşüş ihtimalinin hala olduğu açık bir şekilde görülebilir. Crypto Quant verilerine göre BTC şu anda azalan bir üçgen deseni oluşturuyor. Bu modeli genelde bir fiyat düşüşü ve bunu takiben mevcut destek seviyesinin aşağı yönlü kırılması hareketi izler. Bitcoin fiyatının ABD borsasıyla korelasyonu göz önüne alındığında ise hisse piyasasındaki olası düşüş, BTC’de de hızlı bir şekilde karşılık bulabilir.

Sonraki Destek Seviyesi Nerede?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere On-chain veriler, mevcut piyasa döngüsünün henüz Bitcoin’in delta fiyat aralığına ulaşmadığını ortaya koyuyor. Mevcut fiyat modeline göre, BTC’nin 17.000 dolarlık bir delta fiyat aralığı görmesi oldukça muhtemel. Ayrıca, 17.000 dolar, BTC için bir sonraki destek seviyesini de temsil edebilir. Bu, mevcut Bitcoin fiyat aralığından yaklaşık %15 düşüş anlamına gelen olumsuz bir değer. CoinMarketCap’e göre, BTC fiyatı son 24 saatte %3.17 düşüşle 19.445 dolar seviyesinden işlem görüyor. Geçen ay BTC, 22.520 dolarlık aylık en yüksek seviyesinden keskin bir düşüş kaydetti.

Hedeflenen delta fiyatı, Bitcoin’in mevcut fiyatından çok da uzakta değil. Son zamanlarda, BTC fiyatı 18.390 dolar ile üç ayın en düşük seviyesini gördü. Öte taraftan, fiyat Ağustos ortasında 24.900 dolarlık bir zirve gördü.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.