Bitcoin Cash Hash Savaşı Madencilere Milyonlar Kaybettirdi

BitMEX Research’e göre, Bitcoin Cash “hash savaşı” nın her iki tarafındaki hash oranınının çoğunun çatallamadan beri kiralandığı varsayımına dayanarak, BCH’li madencilerin geçen haftanın blockchain kaybından bu yana brüt gelirde toplu olarak 6,1 milyon dolar kaybetttiğini açıklıyor. Bitcoin SV içinde “bunu sonsuza kadar devam ettiremez” diye belirtiyor.

Böyle bir tartışmada dikkat etmemiz gereken şey, söz konusu madencilikten elde edilen kazançların, şu anda sadece BCH ya da BSV’nin tam olarak en likit piyasasına sahip olmamaları nedeniyle, kağıt üzerinde olacağıdır.

Diğer bir deyişle, kiracıların Bitcoin veya geleneksel para birimleri ile gerçekte bunları gerçekleştirmeye çalıştıkları zaman kayıpların art arda patlayacağını söyleyebiliriz. Çünkü tahminde kullanılan fiyatların piyasa desteğinin hızlı bir şekilde ortadan kalkacağını, Çünkü arz ve talep isteklerinin dikte ettiği gibi, daha düşük oranlarda yer değiştireceğini söyleyebiliriz. Bu rakam, aynı zamanda, hasara sahip olan herkesin aslında blok bulduğunu ya da şu anda her iki zincirdeki blokları kazanmak için kullanılan hashlerin çoğunun kiralandığını varsayıyor.

Madencilik Artık Bir Hobi Değil

Katılımcıların büyük çoğunluğu dar marjlarda çalışıyor. Bir madenci tarafından yapılan her karar önemlidir.

Çalışmayı seçtikleri yer, kendi yaptıkları seçimler ve hangi havuzda işlem yapacaklarının belirlenmesi operasyonlarının karlılığında önemli rol oynar. Donanım harcamaları elektrik maliyeti kadar önemlidir, bu da değişmekte ve yatırımın geri dönüşünü gerçekleştirmek bir kaç ay gibi bir zaman alır. Bu sebeple, piyasaların nasıl bir ikramiye edeceğini dikkate almadan önemli miktarda yeni BCH‘nin satılmaya devam edeceği, büyük çaplı kayıplar yaşanırken büyük ölçüde Bitcoin’den daha küçük bir piyasaya baskı uygulanabilir.

Kaynak:ccn

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.