Bitcoin Cash Hash Savaşı Madencilere Milyonlar Kaybettirdi

0

BitMEX Research’e göre, Bitcoin Cash “hash savaşı” nın her iki tarafındaki hash oranınının çoğunun çatallamadan beri kiralandığı varsayımına dayanarak, BCH’li madencilerin geçen haftanın blockchain kaybından bu yana brüt gelirde toplu olarak 6,1 milyon dolar kaybetttiğini açıklıyor. Bitcoin SV içinde “bunu sonsuza kadar devam ettiremez” diye belirtiyor.

Böyle bir tartışmada dikkat etmemiz gereken şey, söz konusu madencilikten elde edilen kazançların, şu anda sadece BCH ya da BSV’nin tam olarak en likit piyasasına sahip olmamaları nedeniyle, kağıt üzerinde olacağıdır.

Diğer bir deyişle, kiracıların Bitcoin veya geleneksel para birimleri ile gerçekte bunları gerçekleştirmeye çalıştıkları zaman kayıpların art arda patlayacağını söyleyebiliriz. Çünkü tahminde kullanılan fiyatların piyasa desteğinin hızlı bir şekilde ortadan kalkacağını, Çünkü arz ve talep isteklerinin dikte ettiği gibi, daha düşük oranlarda yer değiştireceğini söyleyebiliriz. Bu rakam, aynı zamanda, hasara sahip olan herkesin aslında blok bulduğunu ya da şu anda her iki zincirdeki blokları kazanmak için kullanılan hashlerin çoğunun kiralandığını varsayıyor.

Madencilik Artık Bir Hobi Değil

Katılımcıların büyük çoğunluğu dar marjlarda çalışıyor. Bir madenci tarafından yapılan her karar önemlidir.

Çalışmayı seçtikleri yer, kendi yaptıkları seçimler ve hangi havuzda işlem yapacaklarının belirlenmesi operasyonlarının karlılığında önemli rol oynar. Donanım harcamaları elektrik maliyeti kadar önemlidir, bu da değişmekte ve yatırımın geri dönüşünü gerçekleştirmek bir kaç ay gibi bir zaman alır. Bu sebeple, piyasaların nasıl bir ikramiye edeceğini dikkate almadan önemli miktarda yeni BCH‘nin satılmaya devam edeceği, büyük çaplı kayıplar yaşanırken büyük ölçüde Bitcoin’den daha küçük bir piyasaya baskı uygulanabilir.

Kaynak:ccn

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın