Bitcoin, Bu Koşul Karşılanana Kadar Düşmeye Devam Edecek!

0
Bitcoin, Bu Koşul Karşılanana Kadar Düşmeye Devam Edecek!

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, ABD Federal Rezervi politikalarının ‘şahin’ kaldığı sürece Bitcoin (BTC) fiyatının düşebileceğini düşünüyor.

DataDash kanalında yeni bir video paylaşan Merten, Federal Rezerv’in sıkı para politikaları izlemeye devam ederken, Bitcoin fiyatının ayı piyasasında yeni bir ‘dip fiyat’ görebileceği konusunda uyardı.

“Fed, daha önce faiz oranlarını düşürüyordu ve para basıyordu yani niceliksel genişleme yapıyordu. Şimdi ise niceliksel sıkılaştırma yoluyla tam tersi bir yol izliyor. Faiz oranlarını 1980’lerden bu yana en hızlı tempoda arttırmaya devam ediyor…

Bu faiz artışlarının üzerine bilançolarını küçültmeye de devam ediyorlar. Aydan aya, ABD Hazinelerini satma ve sonunda muhtemelen ipoteğe dayalı menkul kıymetler satma gibi bir azalma modeline girmeye başlıyorlar… Bu, para arzından yüz milyonlarca dolar olmasa da onlarca dolar buharlaşıyor. Fed, bu varlıkları nakit karşılığında satıyor ve bu nakit azalıyor. Para arzı azalıyor.”

Merten ayrıca, Federal Rezerv enflasyonu kontrol altında tutma hedefine ulaşana kadar Bitcoin’in muhtemelen daha fazla satış baskısı göreceğini düşünüyor.

“Fed doğru yolda ancak enflasyonu kontrol ederken artık kontrolü ellerine almaları gerekiyor Ve ilkeler daha yüksek faiz oranları ve bilanço küçültme yoluyla niceliksel sıkılaştırma olduğu için, Bitcoin’in düşmesine neden oluyor ve Fed’in aradığı belirli koşullara kadar daha düşük yüksekler veya daha düşük düşükler ortaya çıkmaya devam edecek. Ekonomi yeterince yavaşlamaya başladı ve enflasyonu %2 hedeflerine geri döndürebildiler. Günün sonunda, Fed bunu istiyor ve bu hedeflere ulaşana kadar dönüş yapmayacaklar.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Merten, Fed’in mevcut politikalarının Bitcoin’i 10.000 ila 12.000 dolarlık fiyat aralığına kadar düşürebileceğini düşünüyor, ancak bunun BTC boğaları için büyük bir fırsatın gerçekleştiği yer olduğunu da iddia ediyor.

“Bu aralığı elde ettiğimizde kimse Bitcoin satın almak istemeyecek. Herkes kriptonun sıfıra gideceğini düşünecek. Ancak bu gerçekten heyecanlandığım türden bir aralık. Beklenmeyen kapitülasyon. Bu, başka hiç kimse tetiği çekmeye istekli olmadığında, nesiller boyu satın alma fırsatları elde ettiğiniz yerdir, ancak siz yapacaksınız.”

Yazma sırasında, Bitcoin 19.612 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın