Bitcoin Bu Fiyata Ulaşırsa Büyük Problemler Kapıda!

Bitcoin fiyatı şu an 19.800 dolar civarında gezinirken, Bitcoin madencileri ise 24.000 dolar seviyesinden itibaren hiç kâr elde edememeye başladı. Basında da sık sık yer alan bu detaya göre 20.000 dolar seviyesi dahi çok büyük bir kâr kaybı anlamına geliyor.

Blockware Solutions‘ta yer alan bir analist, 10.000 dolarlık seviyenin Bitcoin’de ve mevcut ağ zorluğunda, mevcut madencilerin %50’sinin işletme karlılığı ile ilgili sorunları olacağını belirtti. Ortalama elektrik oranına sahip eski nesil madencilerin karlılığı zaten hiç yok.

Yeni nesil madenciler, işleme güçleri ve çıkardıkları coin’lerin hacmi daha yüksek olduğu için bir miktar kârlılık göstermeye devam ediyor. Analist, mevcut madencilerin %50’sinin 10.000 dolardan kârlı bir şekilde faaliyet gösterme konusunda sorun yaşayacağını tahmin ediyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Hash oranındaki bu hızlı düşüş, Bitcoin ağını daha az güvenli ve madencilik zorluğu aşağı doğru ayarlanana kadar potansiyel olarak kararsız hale getirerek daha düşük bir fiyata yeni paraların alınmasına izin verir.

Bir ayı piyasası sırasında, düşen çıkarma oranı, potansiyel bir geri dönüş noktası ve piyasa üzerindeki mevcut baskıyı belirlemenin ana yollarından biridir. 2021’de, Çin kripto para birimi endüstrisinin çöküşü, Bitcoin tarihindeki en büyük ve en hızlı hashrate düşüşlerinden birine neden olmuştu.

Geçen yılki boğa koşusu sırasında azalan çıkarma ve sürekli artan talep nedeniyle, Bitcoin’in fiyatı patladı ve 30.000 doların üzerinde kalmaya çalışırken neredeyse 70.000 dolara ulaştı.

Madencilik zorluğunun dengelenmesinden önce ağ, istikrar ve güvenlik açısından bazı sorunlarla karşılaşabilir. Şimdilik, endüstride bazı beklenmedik düşüş haberleri gelmediği sürece ani bir çöküş belirtisi yok.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.