Bitcoin Bu Direnci Aşarsa %80 Fırlayabilir: Analist Açıkladı!

Kripto analisti Jason Pizzino, Bitcoin’in (BTC) yakın tarihli performansını analiz ederek, önemli bir direnç bölgesinin üzerine çıkmanın büyük kazançlar getirebileceğini iddia etti.

Bitcoin’in son günlerde zorlu bir dönem geçirdiği bir gerçek. Fiyat, çeşitli faktörlerden etkilenerek bir dizi düşüş ve dalgalanma yaşadı. Ancak Pizzino, David Lin’e verdiği röportajda Bitcoin’in mevcut durumunu analiz ederek, belirli bir direnç seviyesinin kırılmasıyla birlikte önemli bir yükselişin gerçekleşebileceğini söyledi.

Pizzino’ya göre, Bitcoin için 28.000 ila 32.000 dolar arasında yoğun bir direnç bölgesi bulunuyor. Ancak Pizzino, bu direnç bölgesinin aşılması durumunda Bitcoin’in önemli bir boğa piyasasına geçiş yapabileceğini düşünüyor:

“Yani 28.500 ila 32.000 dolar, Bitcoin’in üstesinden gelmesi gereken kilit bir seviye olacak. Bu gerçekleştiğinde, ayıları daha az, boğaları daha çok görmeye başlayacağınızı düşünüyorum.

Temel olarak, Bitcoin’in daha da düşmesi gerektiğini ve yeni döngü dipleri göreceğimizi söyleyen insanlardan gelen yorumlar… Bu kritik seviyenin üstesinden geldiğimizde, yani 28.000 dolar ile 32.000 dolar arasına geçtiğimizde bu yorumlar, giderek daha az olacak.

Bu seviyeyi aştıktan sonra onlar için geriye hiçbir şey kalmıyor. Daha sonra bir sonraki seviye olarak 48.000 dolara bakıyor olacaklar. Ve sonrasında tabii ki tüm zamanların en yüksek seviyeleri.” 

Görüldüğü üzere analiste göre, Bitcoin’in bu kritik direnç seviyesini aşmasıyla birlikte fiyatının yaklaşık %80 oranında artma potansiyeli bulunuyor. Bu, mevcut fiyat seviyesinden önemli bir yükselişi temsil ediyor ve yatırımcılar için büyük bir fırsat oluşturabilir. Ancak her yatırım gibi, kripto para birimlerinde de riskler bulunduğunu unutmamak önemlidir.

Bunlara ek olarak Pizzino, ileriye dönük olarak Bitcoin’in fiyatının büyük ani artışlar yerine küçük artan adımlarla yükselmesi durumunda daha sürdürülebilir bir ralliye sahip olabileceğini ifade ediyor. Analiste göre, kripto para birimi pazarında aşırı volatilite ve ani fiyat değişimleri sıklıkla görülürken, Bitcoin’in yavaş ve istikrarlı bir şekilde yükselmesi daha sağlıklı bir piyasa hareketi olarak kabul edilebilir.

“Bu küçük kademeleri adımlarla ne kadar yukarı çıkarsak, Bitcoin için o kadar iyi çünkü daha düşük seviyelerde fiyatta daha fazla istikrar var. Böylece, bu modellerde gördüğümüz gülünç FOMO (kaçırma korkusu) yükselişleri yerine bu güzel kademeli adımları elde ederiz.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.