Bitcoin (BTC) Yükselişi Devam Edecek Mi? İşte Takip Edilmesi Gereken Seviyeler

Bitcoin fiyatı hafta sonu boyunca ivme kazanmayı başardı. Önde gelen kripto para birimi, son 24 saat içinde %3,3’lük bir kazançla şu an 58.267 dolar seviyesinde işlem görüyor. Haftalık ve aylık grafiklerde, BTC sırasıyla %1.8 kayıp ve %4.0 kazanç kaydetti.

Kripto topluluğunun yakından takip ettiği trader Michaël van de Poppe, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketinde sıkışıp kaldığına inanıyor. Trader, fiyat desteğini 55.000 dolar olarak belirledi. BTC bu seviyenin üzerinde kalmayı başarırsa, yeni zirvelere ulaşmak için ivme kazanabilir.

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, Van de Poppe, BTC’nin alt aralığa düşmesi durumunda bir sonraki önemli destek seviyesini 51.100 dolar olarak belirledi. Aksi takdirde, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.000 dolar’a ulaşmadan önce 60.000 dolar’ı kırması gerek.

Bununla birlikte trader Cryptobirb Analitik firması Santiment’ten gelen verilerle, Bitcoin’in günlük aktif adreslerinde bir artış olduğunu ortaya koydu. Bu artışla birlikte fiyatta değer kazanıyor.

Santiment ayrıca Bitcoin balinalarının faaliyetlerini de analiz etti. Geçtiğimiz birkaç ayın verilerine göre, 100 ila 1.000 arasında BTC’ye sahip balinalar 1 Şubat’tan bu yana 353.000 BTC biriktirdi. 1.000 ila 10.000 BTC olan balinalar bu dönemde 300.000 BTC sattı.

Buna karşın, Glassnode piyasada dolaşımda olan eski coin’lerin sayısına da baktı. Firma, bir boğa koşusunda, bu coin’lerin daha fazla hareketlilik gösterdiğine ve piyasanın zirveye yakın olup olmadığını belirlemek için kullanılabileceğine inanıyor. Şu anda metrik %36’da, önceki zirvelerde %50’ye ulaşmıştı. Başka bir deyişle, Bitcoin’in fiyatının büyümesi ve mevcut boğa piyasasının zirvesine ulaşması için hala yer var.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.