Bitcoin (BTC) Piyasa Hakimiyeti %44’ün Altına Düştü!

0

Dünyanın en değerli kripto para birimi BTC’nin piyasa hakimiyeti bugün, %44’ün aşağısına (%43.60) kadar düştü. Bu seviyeler en son Haziran 2018 tarihinde görülmüştü.

Kripto yatırımcıları hafta başında, piyasa düzeltmesi esnasında zorlu bir süreçten geçti. Bazı yatırımcılar bu düşüşü fırsata çevirmiş olsa da bir kısım yatırımcının (özellikle yeni yatırımcıların) endişelendiğini söyleyebiliriz.

Diğer yandan Bitcoin, piyasa hakimiyetinde de kayda değer bir düşüş yaşandığı görülüyor. Tarihsel verilere göz atıldığında, Bitcoin’in piyasa hakimiyeti yüzde 50’nin altına her düştüğünde genellikle Ethereum’un (ETH) öncülük ettiği bir altcoin sezonu yaşanıyor. Bitcoin uzun zaman önce %50’nin altına düştü ve bununla da kalmayıp oldukça düşük seviyelere geriledi. BTC’nin piyasa hakimiyetindeki bu düşüşün, altcoin’lerdeki önemli fiyat artışlarından kaynaklandığı söylenebilir. Ayrıca düşüşün devam etmesi durumunda %40 seviyelerinde önemli bir desteğin olduğu da eklenebilir.

Bunların yanında piyasa hakimiyeti oranı, trader’ların stratejilerine yön veren bir gösterge olarak bilinse de, hemen her indikatörde olduğu gibi tek başına bu verinin yeterli olmadığını belirtmek de fayda var.

Piyasa Uzmanları Ne Düşünüyor?

Analistler genel olarak belirli bir seviyeye kadar düşüşün altcoin’ler için bir fırsat olduğunu söylüyor. Fakat bir seviyeden sonra Bitcoin’in harekete geçerek hakimiyetini yeniden yükseltmesi bekleniyor.

Yerli kripto para analistlerinden Kerim Kalender (@kerimcalender) de Bitcoin hakimiyetini değerlendirdi. Analiste göre altcoin’ler için sert artışların yaşanacağı seviye %30-35 civarı. Kerim Kalender konuyla ilgili şunları söyledi:

“BTC Dominance 43 seviyelerine gelmesine rağmen cüzdanımız çok fazla artmadı. Asıl artış yaşanacak yerin 30-35 civarları olduğunu düşünüyorum. O seviyelerde köprüden önceki son çıkış olabilir. Bol kazançlı güzel bir hafta diliyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın